رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای با حساسیت پیگیری شود

شهرکرد- ایرنا- استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در هر شعبه اخذ رای در استان ۲۲ نفر عوامل برگزاری انتخابات حضور دارند از این رو باید فضای شعب به گونه‌ای تجهیز و انتخاب شود که پروتکل‌های بهداشتی در آن به خوبی رعایت شده باشد .

اقبال عباسی روز چهارشنبه در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: حدود یک هزار شعبه اخذ رای پیش‌بینی شده است و ۲۲ هزار نفر عوامل اجرایی در استان در برگزاری انتخابات مشارکت دارند به همین دلیل باید تمام تلاش خود را به کار گرفت تا پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در این شعب به خوبی رعایت شود.

وی با تاکید بر نشست با اصحاب رسانه برای تبیین آیین‌نامه برگزاری انتخابات در ۲۲ خرداد، تصریح کرد: علاوه‌بر آن فرمانداران باید توجه داشته باشند که هرگونه تخلف انتخاباتی چه در حوزه بهداشت و چه در حوزه تبلیغات باید به ستاد انتخابات گزارش شود.

عباسی تصریح کرد: در شهرستانی که در تجمعات انتخاباتی، تخلفاتی اعم از بهداشتی و تبلیغاتی انجام شود، بخشدار و فرماندار باید گزارش آن را به ستاد انتخابات ارائه دهد.

استاندار چهارمحال و بختیاری در ادامه همراهی و تعامل مدیران دستگاه‌های اجرایی در تامین و تجهیز شعبه رای را ضروری دانست و گفت: مدیران دستگاه‌های اجرایی برای تامین زیرساخت‌ها به ویژه برق و رعایت پروتکل‌های بهداشتی همکاری لازم را داشته باشند.

عباسی خاطر نشان کرد: در مناطقی که احتمال می‌رود خاموشی داشته باشیم و زمان اخذ رای در روز انتخابات تمدید شود، تجهیزات لازم و به ویژه ژنراتور تامین شود.

وی نسبت به بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان به ویژه در تجمعات ادارات انتقاد کرد و افزود: در همه جلسات پروتکل‌های بهداشتی باید رعایت شود.

استاندار چهارمحال و بختیاری به تعطیلات نیمه خرداد نیز اشاره کرد و گفت: برای این تعطیلات چنانچه ستاد ملی کرونا محدودیت‌هایی در نظر بگیرد که در استان نیز اجرا می‌شود اما چنانچه محدودیتی پیش‌بینی نشود نیروی انتظامی هر طرحی ارائه دهد اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، بر اساس آخرین آمار دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد از ابتدای شیوع کرونا تا اول خرداد با انجام ۱۲۶ هزار و ۱۴۱ مورد نمونه‌گیری، ۴۳ هزار و ۹۹۵ بیمار مبتلا به کرونا در استان شناسایی شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha