برق ۵۰ اداره پرمصرف در شهرستان‌های استان تهران قطع شد

تهران- ایرنا- مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان تهران گفت: برق ۵۰ اداره دولتی و نهاد عمومی پر مصرف در سطح شهرستان‌های استان تهران قطع شد.

علی دهری روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: هرساله روند رشد بار سرمایشی از اردیبهشت ماه آغاز می شود و تا مرداد ماه به اوج خود می‌رسد.

وی افزود: با توجه به کاهش بارندگی و گرمای زودرس در سطح استان تهران و تولید رمزارزهای غیرمجاز، ظرفیت‌های تولید نیروگاهی کشور با روند رشد بار متوازن نیست و در نتیجه شرکت های توزیع نیروی برق سراسر کشور ناگزیر به سهمیه بندی انرژی و مدیریت اضطراری بار هستند.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان تهران اظهار داشت:بر اساس مصوبه شرکت توانیر و وزارت نیرو، در ایام پیک بار، ادارات و نهادهای عمومی مکلفند در ساعات اداری نسبت به کاهش مصرف خود به میزان ۵۰ درصد مدت مشابه در سال گذشته اقدام کنند و در صورت عدم همکاری برق آن‌ها قطع می شود ضمن این که در ساعات غیر اداری نیز این میزان به ۹۰ درصد نسبت به مدت مشابه در دوره اوج مصرف در سال گذشته می‌باید کاهش یابد.

دهری تصریح کرد: متأسفانه هم اکنون شاهد هستیم که نه تنها این مصوبه اجرا نمی شود بلکه بعضی از دستگاه ها تا دوبرابر نسبت به مدت مشابه افزایش مصرف نیز دارند و این امر درحالی اتفاق می افتد که شرکت توزیع برق استان تهران  با نصب کنتورهای هوشمند در ادارات و دستگاه های اجرایی از طریق سامانه متمرکز پایش خود، رفتار مصرف مشترکین اداری را رصد می کند و در صورت تخطی از ضوابط ابلاغی، برق آنها را قطع خواهد کرد.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع برق استان تهران گفت : از تمامی مشترکین شرکت توزیع نیروی برق استان تهران به ویژه ادارات و نهادهای عمومی و اجرایی تقاضا می‌شود با درک شرایط ویژه و رعایت الگوی مصرف، صنعت برق را در تامین برق مطمئن و پایدار یاری کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha