۵ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۵۸
کد خبرنگار: 3149
کد خبر: 84344180
۰ نفر

برچسب‌ها

نخستین داروخانه مدل کشور در مشهد راه‌اندازی شد

مشهد- ایرنا - رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: این دانشکده برای نخستین بار در کشور اقدام به طراحی و راه‌اندازی "داروخانه مدل" با هدف ارائه خدمات آموزشی در این حوزه کرده است.

به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر بیژن ملائکه اظهار داشت: با ایجاد داروخانه مدل، می توان آموزش هایی را که در داروخانه ها انجام می شود، به صورت کارگاه آموزشی و فیلد آموزشی با کیفیت مناسب ارائه کرد.

وی، با اشاره به موفقیت ۱۰۰ درصدی دانشجویان دانشکده داروسازی مشهد در آموزش جامع داروسازی افزود: آموزش جامع داروسازی یک آموزش صلاحیت حرفه ای است که جایگزین آموزش علوم پایه است و تاکنون ۲ دوره آن برگزار شده و دانشکده داروسازی مشهد در این آموزش در کشور رتبه نخست را کسب کرده است.
رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه علاوه بر حوزه پژوهشی در حوزه آموزش نیز اتفاقات مطلوبی در این مرکز علمی رخ داده است، گفت: با حمایت حوزه معاونت آموزشی دانشگاه ۲ کلاس به تخته هوشمند و  وب کم مجهز شده تا همکاران محتوای آموزشی را فراهم کرده و در سایت آموزشی دانشکده بارگذاری کنند.
دکتر ملائکه افزود: اساتید، محتواهای آموزشی را در قالب اسلاید صداگذاری شده، وبینار و یا فیلمبرداری از کلاس و یا تلفیقی از این سه مورد را در سایت دانشکده بارگذاری می کنند که در روزهای اولیه شروع پاندمی کرونا این امکانات فراهم نبود، اما بعد از تجهیز امکانات و برگزاری کلاسهای آموزشی برای توانمندسازی اساتید،  مشکلات حوزه آموزش مجازی به حداقل رسیده است.
وی با بیان اینکه هم اینک امکانات سخت افزاری و نرم افزاری برای آموزش مجازی در این دانشکده آماده شده است، ادامه داد: در حال حاضر استادان این دانشکده به اندازه کافی آمادگی دارند تا کلاس های مجازی را به صورت کامل برگزار کنند.
رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: پاندمی کووید ۱۹ باعث شد تا پزشکان ما توانایی خود را در درمان و تولید فراورده های دارویی نشان داده و به نحوی از قابلیت های موجود و خلاقیت خود بهره بگیرند که بحث آموزش تحت تاثیر قرار نگیرد.
بیش از هزار داروخانه در مناطق زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد در استان خراسان رضوی فعال است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha