۵ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۳۶
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84344093
۰ نفر

برچسب‌ها

دمای هوای کردستان پنج درجه کاهش یافت

سنندج - ایرنا - رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: حداکثر دمای هوای استان در شبانه روز گذشته نسبت به روز ماقبل آن پنج درجه کاهش داشت.

نشمیل احمدیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میانگین حداکثر دمای هوای استان در شبانه روز گذشته ۲۳ درجه سانتی گراد به ثبت رسید که نسبت به روز ماقبل آن که ۲۸ درجه سانتی گراد بود، پنج درجه کاهش را نشان می‌دهد.

وی افزود: در شبانه روز گذشته "سلین اورامان" با دمای ۳۲ درجه و "بابارشانی" با دمای پنج درجه سانتی گراد به ترتیب گرمترین و سردترین نقطه استان بودند.

رییس گروه پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان اضافه کرد: در این مدت، دمای هوای شهر سنندج مرکز استان نیز در سردترین ساعت ۱۱ درجه و در گرمترین حالت ۳۰ درجه سانتی گراد بود.

وی با بیان اینکه میانگین سه میلی‌متر بارندگی در شبانه روز گذشته در استان به ثبت رسیده است، ادامه داد: شهر قروه با ۹ میلی متر بیشترین بارندگی را داشت و پس از آن شهرهای بانه با هشت میلی متر، یاسوکند هفت، بهارستان پنج، سقز سه، بیجار، قاملو و آویهنگ با یک میلی متر در رده‌های بعدی قرار داشتند.

احمدیانی با اشاره به اینکه با توجه به رطوبت موجود در منطقه برای امروز در ساعات بعدازظهر احتمال بارش پراکنده و ضعیف وجود دارد، گفت: براساس تحلیل و بررسی نقشه‌ها و خروجی مدل های هواشناسی هوای استان تا اواسط هفته آینده پایدار و در اکثر ساعات آسمان صاف است.

وی یادآور شد: در این مدت در بعدازظهرها وزش باد گاهی شدید همراه با گرد و خاک محلی به خصوص در روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده پدیده اصلی خواهد بود.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۸۸ میلی‌متر بوده است که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته (۴۹۷ میلی‌متر) ۴۲ درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت (۲۵ تا ۳۰ سال قبل) حدود ۴۱۴ میلی‌متر، ۳۱ درصد کاهش داشته است.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha