آغاز روند دادرسی علیه یاغی‌ها؛ رئال، بارسا و یووه درآستانه حذف از UCL

تهران- ایرنا- اتحادیه فوتبال اروپا(یوفا) روند رسیدگی انضباطی به تخلفات سه باشگاه رئال مادرید، بارسلونا و یوونتوس را در مورد تلاش آنان برای راه‌اندازی تورنمنتی مستقل موسوم به سوپرلیگ اروپایی آغاز کرد.

به گزارش ایرنا، باشگاه‌های مذکور، تنها بازماندگان از ۱۲ باشگاه ابتدایی و به اصطلاح موسسان سوپرلیگ هستند که از این پروژه فاصله نگرفته و همچنان نسبت به تحقق آن امیدوارند.

یوفا در بیانیه‌ای اعلام کرد: بدنبال تحقیقات صورت گرفته توسط بازرسان کمیته انضباطی و اخلاقی یوفا در ارتباط با پروژه موسوم به سوپرلیگ، روند دادرسی علیه سه باشگاه‌های رئال، بارسلونا و یوونتوس در مورد نقض احتمالی مقررات این نهاد آغاز شد.

در ادامه این بیانیه آمده است: اطلاعات تکمیلی در زمان مقتضی در دسترس قرار خواهد گرفت.

مقررات یوفا شامل ماده‌ای در مورد «تشکل‌های ممنوعه» است که باشگاه‌ها یا لیگ‌ها را از تشکیل گروه یا گروهایی بدون مجوز یوفا یا خارج از کنترل این نهاد منع می‌کند.

«الکساندر چفرین» رییس یوفا ماه گذشته به این باشگاه ها هشدار داد که «آگر آنها اعلام کنند که ما یک سوپرلیگ هستیم، آنگاه آنها مسلما در لیگ قهرمانان بازی نخواهند کرد.»

اواخر فروردین‌ماه ۱۲ باشگاه اروپایی شامل آث میلان، یوونتوس، اینترمیلان، رئال مادرید، بارسلونا، اتلتیکو مادرید، چلسی، آرسنال، لیورپول، منچسترسیتی، منچستریونایتد و تاتنهام به طور مشترک حضور خود را در تورنمنتی انحصاری موسوم به سوپرلیگ اروپایی اعلام کردند اما باشگاه‌های چلسی، منچسترسیتی، منچستریونایتد، تاتنهام، لیورپول و آرسنال بدنبال فشار هواداران تنها دو روز پس از اعلام رسمی راه‌اندازی این تورنمنت از آن انصراف دادند.

باشگاه‌های اینترمیلان و اتلتیکومادرید نیز همین راه را در پیش گرفته و آ.ث میلان نیز با آنها همراه شد اما یووه به همراه رئال مادرید و بارسلونا، هنوز از این تورنمنت انصراف ندادند.

۹ باشگاه انصراف داده از سوپرلیگ، در مجموع تحت عنوان آنچه یوفا «نمایش حسن نیت» خوانده است، مبلغ ۱۵ میلیون یورو به عنوان جریمه برای کمک به فوتبال پایه، کودکان و جوانان اختصاص خواهند داد.

این در حالی است که سه باشگاه یووه، رئال و بارسا در بیانیه‌ای مشترک تهدیدهای یوفا را مورد انتقاد قرار داده و آن را محکوم کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha