انتخابات مهمترین مظهر تجلی نظام مردم سالاری دینی است

خرم‌آباد - ایرنا - رئیس دادگستری سلسله گفت: انتخابات مهمترین مظهر تجلی نظام مردم سالاری دینی است بنابراین رعایت قانون و معیارهای آن باید ملاک عمل دستگاه‌های برگزار کننده قرار بگیرد.

سید احمد موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تمام امکانات برای برگزاری انتخاباتی سالم، پرشور و با حضور حداکثری در شهرستان بکارگرفته شده است و در این راستا فضای مجازی به عنوان مهمترین بستر تبلیغات فعلی داوطلبان شوراهای شهر و روستا به شدت رصد می شود.

وی افزود: در صورت مشاهده مواردی که زمینه ساز اخلال در نظم جامعه، تخریب، سیاه نمایی و ارائه تصاویر گمراه کننده و جعلی باشند، تشکیل پرونده می شود و اعلام جرم صورت می گیرد.

موسوی تصریح کرد: از فعالان مجازی شهرستان انتظار می رود با پایبندی به قوانین و موازین آن، تنها موارد لازم جهت آگاه سازی شهروندان را منتشر نمایند و از هرگونه تخریب و سیاه نمایی پرهیز کنند.

وی با اشاره به شرایط کرونایی حاکم بر فضای انتخابات افزود: اکنون فضای مجازی بیشترین نقش را در تبلیغات داوطلبان ایفا می کند بنابراین روند را به گونه ای پیش خواهیم برد که از انتشار هرگونه محتوای جرم زا و تنش زا در این فضا جلوگیری شود.

رئیس دادگستری سلسله با اشاره به اینکه تاکنون مواردی از تخلف انتخاباتی در شهرستان گزارش نشده است، عنوان کرد: چنانچه جرمی قبل، حین و یا بعد از برگزاری انتخابات در شهرستان صورت بگیرد به شدت با عامل یا عاملان آن برخورد خواهد شد. 

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد جاری همزمان با سراسر کشور در لرستان برگزار می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha