تداوم حمایت از فلسطین و ابراز انزجار از اسرائیل در آمریکای لاتین

تهران- ایرنا- به دنبال حملات تروریستی رژیم اسرائیل به نوار غزه و جنگ نابرابر ۱۲ روزه غزه، تظاهرات گسترده ای در سطح جهان از جمله در آمریکای لاتین به عنوان دوردست ترین مناطق از خاورمیانه، در حمایت از مردم فلسطین و محکومیت جنایت‌های اسرائیل علیه قدس شریف، به راه افتاده و همچنان ادامه دارد.

به گزارش چهارشنبه ایرنا،  مردم ونزوئلا روز سه شنبه در تظاهراتی گسترده، برای اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین و ابراز انزجار از جنایت های اسرائیل علیه غزه، بار دیگر به خیابانها آمدند.

به نوشته تارنمای شبکه تلویزیون رسمی ونزوئلا، در رأس صفوف تظاهرات برخی مقامات برجسته مانند نمایندگان پارلمانی کاراکاس و همچنین سفیر فلسطین در ونزوئلا حضور داشتند.

«فادی الزبائن» سفیر فلسطین در ونزوئلا نیز با محکومیت جنایت های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطینی، گفت: به مبارزه علیه خشونت های رژیم تروریست اسرائیل ادامه خواهیم داد.

تداوم حمایت از فلسطین و ابراز انزجار از اسرائیل در آمریکای لاتین

سفیر فلسطین ضمن ابراز قدردانی از حمایت های مردم ونزوئلا اعلام کرد: اسرائیل به دنبال محو فلسطین از نقشه جهان است. اما ما ملتی مقاوم و مبارز برای دفاع از سرزمین خود هستیم و به لطف حمایت های جهانی از جمله دولت و ملت ونزوئلا پیروز خواهیم شد. فلسطین پیروز خواهد شد.

الزبائن همچنین خاطرنشان کرد: جامعه جهانی باید به فرهنگ مصونیت از مجازات اسرائیل پایان دهد. تجاوزات و حملات دیگر بس است!

«پدرو اینفانته» نماینده مجلس ونزوئلا نیز که به همراه گروهی از نمایندگان حزب سوسیالیست ونزوئلا در این تجمع حضور یافته بود، ضمن محکومیت شدید حملات جنگی اسرائیل علیه غزه اعلام کرد طی بیانیه ای خطاب به دفتر مرکزی سازمان ملل در کاراکاس، خواستار محکومیت حملات و جنایت های اسرائیل علیه ملت فلسطین خواهد شد.

«آسیا ویگاس» دیگر قانونگذار ونزوئلایی نیز به نوبه خود گفت: سکوت و بی تفاوتی نسبت به مسئله فلسطین، همدستی با اسرائیل است. این فراخوانی به همدلی اجتماعی از سوی تمام افراد فارغ از موضع سیاسی آنها خواهد بود. ما همه می دانیم که این اقدامات اسرائیل اشغالگری و کشتار است.

به گفته سفیر فلسطین، تاکنون ۲۷۲ فلسطینی در نتیجه کشتار و انواع جنایت های اخیر رژیم کودک کش اسرائیل در نوار غزه و کرانه باختری به شهادت رسیده اند.

به نوشته خبرگزاری کوبا، مردم پوئرتوریکو نیز دیروز با تجمع در مقابل کنسولگری رژیم صهیونیستی، از این رژیم خواستار به رسمیت شناختن حقوق مردم فلسطین درباره سرزمین خود شدند.

این دومین تظاهرات ماه اخیر مردم پوئرتوریکو در اعلام حمایت از فلسطین و اعتراض به اشغالگری و جنایات اسرائیل علیه مردم مظلوم فلسطین بوده است.

تداوم حمایت از فلسطین و ابراز انزجار از اسرائیل در آمریکای لاتین

مردم شیلی نیز در هفته های گذشته با حضور پرشور و خودجوش در خیابان‌های سانتیاگو (پایتخت) ضمن اعلام همبستگی با مردم مظلوم فلسطین، فریاد خشم و انزجار خود از جنایات وحشیانه رژیم تروریست اسرائیل را به گوش جهانیان رساندند.

ملت و مقامات کوبایی، از رئیس جمهوری و ارکان دولتی تا سران جنبش‌های مردمی، نیز بارها ضمن اعلام حمایت و همبستگی با مردم مظلوم فلسطین، جنایات رژیم صهونیستی را به شدت محکوم کردند.

«اکرم سمهان» سفیر فلسطین در کوبا ضمن ابراز قدردانی از همبستگی هاوانا با قدس شریف، تجاوزات اسرائیلی را به عنوان نقض آشکار حقوق بین المللی مردم فلسطین محکوم کرد.

در ادامه خروش‌های جهانی در ابراز انزجار از حملات تروریستی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، دولت بولیوی نیز این اقدامات خشونت‌آمیز علیه فلسطینیان را محکوم کرد و خواستار توقف فوری حملات سبعانه اسرائیل علیه مردم فلسطین شد.

نظامیان اشغالگر صهیونیست از دوشنبه ۲۰ اردیبهشت، حملات و تجاوزهای وحشیانه خود علیه باریکه غزه و فلسطینی‌ها را شروع کردند که در نتیجه جنگ ۱۲ روزه ۲۴۸ فلسطینی شهید شدند که از این تعداد، ۶۶ نفر کودک، ۳۹ نفر زن و ۱۷ نفر سالخورده بودند. با شهادت برخی دیگر از مجاهدان فلسطینی از جمله مجروحان در روزهای اخیر، شمار قربانیان جنایات صهیونیستی در قدس شریف به ۲۷۲ نفر رسیده است.  

کابینه رژیم صهیونیستی پس از ۱۲ روز ناتوانی در متوقف کردن حملات موشکی گروه های مقاومت در غزه، پنجشنبه شب در یک نشست ۳ ساعته به طور  اجماع با آتش بس موافقت کرد.

در کنار سایر دولت های اروپایی که با سکوت از کنار جنایات اسرائیل گذشتند، دولت آمریکا در حمایت از متحد جنایتکار خود، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه واشنگتن را راهی سرزمین های اشغالی کرد. نایب رئیس دفتر سیاسی حماس در خارج از فلسطین سفر وزیر خارجه آمریکا به منطقه را به دلیل قدرت حملات موشکی مقاومت به اراضی اشغالی دانست.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha