آغاز فعالیت‌های مطالعاتی در جوان‌ترین میدان نفتی ایران

تهران - ایرنا - معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران گفت: در میدان نفتی «نام‌آوران» فعالیت‌ها آغاز شده تا بتوانیم برای توسعه این میدان نقشه راهی پیشنهاد دهیم.

«رضا دهقان» امروز (پنجشنبه) در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا به آغاز فعالیت‌ها در میدان نام‌آوران اشاره کرد و ادامه داد: البته توسعه این میدان در دولت بعد خواهد بود و چند سال زمان می برد.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه مطالعات توسعه میدان آزادگان در آینده‌ای نزدیک با شرکت‌های اکتشاف و تولید ایرانی، تاکید کرد: این مطالعات برای این است که توسعه در این میدان در ۲۰ سال آینده چگونه انجام خواهد شد.

معاون مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه خط لوله هزار کیلومتری گوره – جاسک اکنون با آب در حال تست است، ادامه داد: این خط لوله به مخازن نفتخیز جنوب وصل شده و نفت به آن تزریق شده است.

به گفته دهقان، صادرات نفت از جاسک تا یک ماه دیگر آغاز خواهد شد.

به گزارش ایرنا، طرح انتقال نفت خام گوره به جاسک، طرحی ملی و راهبردی است که با حمایت دولت و راهبری شرکت ملی نفت ایران و با هدف ایجاد ظرفیت انتقال یک میلیون بشکه نفت خام در روز، ذخیره‌سازی و صادرات آن از طریق پایانه جدید جاسک، تضمین استمرار صادرات نفت خام، تمرکززدایی از پایانه‌های صادراتی و متنوع‌سازی آن و توسعه پایدار و اشتغال‌زایی در سواحل مکران اجرا می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha