توجه به معیشت مردم شاخص انتخاب اصلح باشد

تهران - ایرنا-  رئیس دیوان عدالت اداری گفت: در انتخابات اصلح باید به نامزدی رأی دهیم که در مسیر ارزش‌های انقلاب و منویات مقام معظم رهبری گام برداشته و ارتقای معیشت مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق در مراسم گرامیداشت یوم الله سوم خرداد، آزادی خرمشهر را جلوه ای از معجزه الهی دانست و افزود: بی تردید سوم خرداد فرصت مغتنمی است برای بازشناسی مقاومت مردم ایران که در هر لحظه از زندگی به آن نیازمندیم.

وی از تصرف و آزادی خرمشهر به عنوان تلخ ترین و شیرین ترین لحظات بعد از انقلاب یاد کرد و اظهارداشت: در انعکاس رشادت‌ها و دلاوری‌های حماسه سوم خرداد به نسل جدید کوتاهی شده است و متولیان امر فرهنگی برای نسلی که جنگ را ندیده است باید گام های موثرتری در شناخت آن بردارند.

مصدق با اشاره به اینکه فتح خرمشهر نباید فقط به سال ۶۱ ختم شود و باید اتفاقات آن دوران را الگوی زندگی خود قرار دهیم، گفت: بسیار مردم شریف و جوانان خوبی داریم که باید در اشاعه تربیت اسلامی در خانواده ها در راستای ترویج نمادهای انسانی و ارتقای نسل جوان تلاش کنیم.

رئیس دیوان عدالت اداری فاصله گرفتن زندگی برخی مسئولان از سطح متوسط مردم را از تهدیدهایی دانست که متوجه انقلاب است و باید از آن پیشگیری شود و با اشاره به حساسیت مردم نسبت به پدیده «آقازادگی» گفت: پیش از انقلاب نوعی خودباختگی نسبت به فرهنگ غرب وجود داشت و زندگی اشرافی بین مسئولان رواج داشت و با ظهور انقلاب اسلامی علیرغم تمام مجاهدت های مسئولان و رشادت‌های شهدا و ایثارگران، برخی از مسئولان با بی‌توجهی در مسیر اشرافی‌گری حرکت می‌کنند که برخلاف اهداف انقلاب و آرمان‌های امام (ره) است.

مصدق با تاکید براینکه تناقض در گفتار برخی مسئولان به نوعی ناامیدی را در جامعه ایجاد می‌کند، تصریح کرد: مردم از مسئولان توقع دارند مانند آنها زندگی کنند وقتی مسئولی در مناطق مرفه نشین شهر زندگی می‌کند و حرف از ساده‌زیستی می‌زند، نشان از تناقض در رفتار و عملش است.

وی افزود: در روزهای اخیر هجمه به نهاد شورای محترم نگهبان از سوی جریان های مختلف شدت یافته است و این اقدام بی توجهی به جایگاه قانونی شورای نگهبان بوده و به نفع کشور و انقلاب نیست.

رئیس دیوان عدالت اداری با اشاره به اینکه بتوانیم با بصیرت در مورد انقلاب و نظام در انتخابات آینده حضور پرشور داشته باشیم، گفت: در انتخابات اصلح باید به نامزدی رأی دهیم که در مسیر ارزش‌های انقلاب و منویات مقام معظم رهبری گام برداشته و ارتقای معیشت مردم و مبارزه با فساد را سرلوحه کار خود قرار دهد.

مراسم گرامیداشت حماسه سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر و بصیرت افزایی برای حضور در انتخابات صبح امروز با حضور رئیس دیوان عدالت اداری، حجت الاسلام و المسلمین آتشکار، معاونان، قضات و کارکنان دیوان با رعایت پروتکل های بهداشتی به همت پایگاه مقاومت بسیج شهید مفتح دیوان عدالت اداری در سالن غدیر برگزار شد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha