دفتر کنسولی دانشجویان بین المللی منطقه آزاد کیش افتتاح شد

کیش - ایرنا -  اولین دفتر کنسولی دانشجویان بین المللی منطقه آزاد کیش و استان هرمزگان با حضور مدیرکل امور دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان کشور و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش روز چهارشنبه در آیین افتتاح این دفتر و شورای دانشگاه های کیش با اشاره به اینکه جای دانشگاه‌ها در توسعه این جزیره خالی است افزود: انتظار می رود مراکز آموزش عالی علمی جزیره گام های بیشتری در راستای اتصال صنعت و خدمات با علم بردارند.

جعفر آهنگران افزود: این سازمان نیز از تمام اقدامات توسعه آنها در این راستا حمایت می کند و اکنون هیچ طرح توسعه در کیش شکل نمی گیرد مگر آنکه دارای پیوست فرهنگی، محیط زیستی و اجتماعی باشد و در این راستا نیازمند همکاری جامعه دانشگاهی جزیره هستیم.

وی با اشاره به پیشنهاد ایجاد بورس خلیج فارس به عنوان راهکار افزایش جذب دانشجویان خارجی در واحدهای پردیس مستقر در این جزیره از سوی مراکز عالی علمی گفت: برای این اقدام نیز نیازمند تدوین و ارایه راهکارهای مناسب هستیم و ارایه نظر در مورد آن زود است.

رییس پردیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: مجوز تاسیس این دفتر کنسولی آذرماه ۱۳۹۹ صادر شده و در ۶ ماه گذشته نیز فعالیا خود را آغاز کرده است.

محمد حقوقی زاده یاد آور شد: عدم وجود دفتر کنسولی در جزیره علاوه بر بروز مشکلات اقامتی برای دانشجویان خارجی به دلیل انتقال پاسپورت های آنان به صورت یکجا موجب بروز برخی چالش های امنیتی می شد که ۶ ماه گذشته فعالیت این واحد نتایج مثبتی از کاهش این مشکلات بدست آمده است.

وی با بیان اینکه صدور ۱۰ مجوز اقامت برای ۴۴ دانشجو، تمدید ۴۳ مجوز اقامت از جمله خدمات ارایه شده این دفتر در ۶ ماه گذشته است افزود: ساماندهی امور کنسولی اتباع و دانشجویان افعانستانی، برگزاری کارگروه بین المللی سازی دانشگاه ها و ایجاد دیتا بیس دانشجویان خارجی از دیگر فعالیت های این دفتر است.

حقوقی زاده یاد آور شد: سالانه در واحدهای دانشگاهی جزیره کیش بین ۸۰ تا ۱۱۰ دانشجوی خارجی جذب می شوند و اکنون حدود ۳۰۰ دانشجو از ۱۷ کشور خارجی در حال تحصیل هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha