۵ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۲:۳۶
کد خبرنگار: 2837
کد خبر: 84343798
۱ نفر

برچسب‌ها

رییس هیات تنیس فارس: شیراز زیرساخت استاندارد این رشته را ندارد  

شیراز-ایرنا- رییس هیات تنیس فارس اعلام کرد : یکی از مشکلات اصلی در ارتباط با تنیس نداشتن زیر ساخت مناسب و استاندارد است که بتواند به راحتی میزبان مسابقات جهانی باشد و شان کلانشهر شیراز را حفظ کند.

دکتر سید کاظم چابک چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: این رشته در شیراز و استان فارس سابقه ای پیش از انقلاب دارد و جای تعجب است که تاکنون یک مجموعه اختصاصی برای این رشته جذاب در کلانشهر شیراز ساخته نشده است.  

این پزشک متخصص ارتوپدی ادامه داد: اینکه تاکنون کاری برای این رشته صورت نگرفته است معلوم می شود که اداره کل ورزش و جوانان  فارس در این ۴۲ سال به فکر ساخت چنین مجموعه ای نبوده است.

اکتفا به زمین های تنیس در پادگان ها 

چابک با بیان اینکه قطعا مدیران کل سابق ورزش و جوانان به وجود زمین های تنیس در پادگان ها، دانشگاه و دیگر مراکز اکتفا کردند، افزود: آنها پیش خود گفته اند با وجود این زمین های  پادگانی دیگر نیاز نیست مجموعه ای برای این رشته بسازیم ضمن اینکه زمین ها در پادگان ها قدیمی است.  

رییس هیات تنیس فارس درپاسخ به وجود ورودی نامناسب و بعضا خاکی باشگاه فیوچرز شیراز محل برگزاری تور جهانی تنیس هم گفت:  این باشگاه  مربوط به بخش خصوصی است و در اختیار ما نیست و آن را از ارتش اجاره کردند و دنبال سودآوری هستند، هر کس پیشنهاد بیشتری بدهد به او واگذار می کنند با این حال  از سرتیپ ابوالقاسم رضایی به عنوان فرمانده ارشد آجا در استان فارس و کهگیلویه و بویراحمد تشکر داریم که همکاری بسیار خوبی کردند. 

دسترسی سخت و آسان 

وی افزود: زمانی که قیمت اجاره اینگونه زمین ها بالا رود و کیفیت هم نداشته باشد آنگاه دسترسی بر ای کسانی که می خواهند حرفه ای تنیس را بازی کنند سخت است و همین امر موجب می شود که مردم و به ویژه جوانان کمتر جذب این رشته شوند.

چابک بیان کرد : اداره کل ورزش و جوانان فارس باید مجموعه ای بسازد که علاقه مندان این رشته جذاب بتوانند به آسانی به آن دسترسی پیدا کنند و می توانیم به راحتی میزبان پیکارهای بین المللی باشیم ضمن اینکه انرژی زیادی مصرف کردیم تا توانستیم  میزبانی تور جهانی را بگیریم زیرا زیرساخت حرفه ای و شکیل در شیراز  وجود ندارد و باید برای مدیران این استان کلاس بگذاریم تا بیشتر با این رشته آشنا شوند و بیایند کمک کنند.

وی ادامه داد : باید رضایت مندی ورزشکاران خارجی شرکت کننده در تور جهانی تنیس شیراز  را به دست می آوردیم که سخت گیرانه نباشد و باید کاری کنیم تا آنها دوباره رغبت نشان دهند و به شیراز بیایند.

ورزشکاران خارجی بهترین سفیر هستند

چابک با اظهار اینکه ورزشکاران خارجی به ویژه از اروپا وقتی به ایران سفر می کنند بهترین سفیر هستند، بیان داشت: در صورتی که فضای اجتماعی مناسبی ایجاد کنیم آنها مانند یک سفیر به کشورشان می روند و برای رفتار خوب و امکانات مناسب ما تبلیغ می کنند که خوشبختانه این اتفاق مهم به هنگام برگزاری تور جهانی تنیس در شیراز رخ داد.

رییس هیات تنیس فارس در پاسخ به این پرسش که آیا شهرداری شیراز برای زیباسازی ورودی و یا کمک های دیگر  اقدامی کرده است ، گفت : شهرداری کمک نمی کند ضمن اینکه  ورزش می تواند مشکل روحی و روانی جوان ها را حل کند و  شادی و نشاط به جامعه بیاورد.

 چابک اضافه کرد: برای همین است که همه مسئولان درقبال این امر مهم مسئول هستند ضمن اینکه دولت ها به تنهایی نمی توانند کمک کنند و باید بخش خصوصی و به ویژه خیرین و ثروتمندان پای کار بیایند تا آنها هم سهمی در نشاط جوانان داشته باشند.

وی گفت: متاسفانه در استان فارس و شهر شیراز خیرین و پولدارها رغبتی برای حضور در ورزش نشان نمی دهند؛باید آنان نیز در ورزش با ساختن یک مجموعه کاری کنند که ماندگار باشد برای تمام نسل ها.

هزینه در ورزش سر مایه گذاری است 

این متخصص ارتوپدی ادامه داد:هرچقدر در ورزش هزینه کنیم به واقع  سرمایه گذاری کرده ایم زیرا با سرمایه گذاری در این مقوله می توانیم  بسیاری از هزینه هایی که برای جلوگیری از ناهنجاری ها می شود، گرفته شود و با ساخت یک مکان ورزشی عملی پیشگیرانه کنیم که این امر یک واقعیت ملموس است.

وی گفت: حدود ۱۰۰ تنیس باز داخلی و خارجی وارد شیراز شدند که بهترین های این رشته  درسطح زیر ۱۸ سال بودند و شهر شیراز ۱۰ روز به واسطه حضور این ورزشکاران رونق گرفته بود و مشکل اصلی این رشته هم که مجموعه اختصاصی است تنها به دست استاندار و مدیر کل ورزش حل نمی شود و باید تمام ارگان ها به ویژه شهرداری و شورای شهر اقدام کنند.

چابک افزود: ما نیاز به مجموعه ای داریم که حداقل ۱۰ زمین داشته باشد و در شهرک آرین شیراز زمین مناسبی دیده ایم  و مدیر کل پیشین اداره کل ورزش و جوانان فارس هم در جریان این کار بود که برای رشته های همچون تنیس، گلف و چند رشته دیگر که مشکل داشتند مجموعه اختصاصی ساخته شود با این حال هنوز هم دنبال گرفتن این زمین هستیم منتهی همه مسئولان که دغدغه نشاط اجتماعی دارند باید برای ساخت مجموعه تنیس کمک کنند.   

وی در مورد کارهای اجرایی این رقابت ها هم گفت: مجری برگزاری این رقابت ها،هیات تنیس استان فارس بود و با ترکیبی از فدراسیون و اداره کل ورزش و جوانان کار را پیش بردیم  و زمانی می توانیم در اجرا کاملا خودکفا باشیم که تمام زیر ساخت ها فراهم شود ضمن اینکه رییس فدراسیون هم از میزبانی شیراز و اجرای خوب مسابقات تشکر کرد.

اطلاع رسانی ضعیف و دیر هنگام  

 رییس هیات تنیس فارس درمورد اطلاع رسانی ضعیف این رقابت ها پیش از شروع مسابقات نیز گفت: ۲۰ اسفند ماه ۹۹ فدراسیون برای میزبانی شیراز به اداره کل ورزش و جوانان نامه زده است و وظیفه روابط عمومی این اداره کل است که اطلاع رسانی کند و در سر مسابقات هم حضور داشته باشد.

وی اضافه کرد: ازورود خبرنگار یکی از رسانه ها در روز اول برای تهیه گزارش جلوگیری شد زیرا حراست اداره کل ورزش و جوانان بر اساس اعلام ستاد مبارزه با کرونا گفته بود که رسانه ها  باید به اداره کل نامه بزنند تا مجوز ورود صادر شود اما باید حداقل ۱۰ روز قبل از شروع رقابت ها اداره کل به رسانه ها اعلام می کرد نه اینکه سرشروع مسابقات ازخبرنگاران مجوز ورود بخواهند.

چابک ادامه داد : هیات تجربه چنین کاری در مورد اطلاع رسانی را نداشت با این حال از تمام رسانه های استان فارس که پای کار آمدند و به خوبی اطلاع رسانی کردند صمیمانه سپاسگزاریم  و از دبیر  و دیگر دست اندرکاران هیات هم تشکر می کنیم.

 رقابت های تور جهانی شیراز از ۲۵ اردیبهشت ماه به میزبانی مجموعه ورزشی فیوچرز شیراز آغاز شد و تا یکم خرداد ماه ادامه داشت.

در جدول اصلی بازی ها و در بخش پسران‌، ۳۲ تنیسور از کشورهای ایران، ترکیه، آلمان ، روسیه ، دانمارک و رومانی و در بخش دختران تنیسورهایی از کشورهای ایران، ترکیه و بلژیک‌ حضورداشتند و به صورت تیمی و انفرادی با هم پیکار کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha