علی‌نژاد: اولویت دوچرخه‌سواری موفقیت در بازی‌های آسیایی باشد

تهران- ایرنا- معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: یکی از مهمترین برنامه‌های رییس جدید فدراسیون دوچرخه‌سواری برنامه‌ریزی برای موفقیت در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ هانگژو چین باشد.

به گزارش ایرنا،  مجمع انتخاباتی رییس فدراسیون دوچرخه سواری امروز (چهارشنبه) با حضور «مهدی علی‌نژاد» معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش، «کیکاوس سعیدی» دبیر کمیته ملی المپیک و سایر اعضا در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک برگزار شد که طی آن «محمود رشیدی» با کسب ۲۷ رای رئیس چهار سال آینده این فدراسیون شد.

«مهدی علی‌نژاد» در پایان این مجمع با تبریک به رشیدی برای انتخاب به عنوان رییس فدراسیون اظهار داشت: دوچرخه‌سواری یکی از رشته‌های با قدمت زیاد در ایران است و در سال‌های نه چندان دور جزو رشته‌های مدال‌آور بود. اکنون این رشته به خاطر برخی از مشکلات، شرایط نامطلوبی دارد امیدوارم رییس فدراسیون با کمک اعضای مجمع و به پشتوانه رای آنان بتواند گام مهمی در راه موفقیت بردارد.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های مهم در فدراسیون دوچرخه‌سواری موفقیت در بازی‌های آسیایی ۲۰۲۲ گوانژو است.  توقع من این است از همین امروز رییس فدراسیون کار خودش را شروع کند و برنامه خود را حداقل تا بازی‌های آسیایی را برای ما ارسال کند.

علی‌نژاد این را هم عنوان کرد: انتخابات تمام شد و دیگر نباید وارد بحث‌های حاشیه‌ای شویم. از «افشین داوری» سرپرست فدراسیون هم تشکر می‌کنم و امیدوارم خانواده دوچرخه‌سواری خاطره خوبی از چند ماه کار کردن با او داشته باشند.

وی در پایان مجمع انتخاباتی فدراسیون دوچرخه سواری و در جمع خبرنگاران تصریح کرد: دوچرخه سواری در سال های نه چندان دور جزو رشته های مدال آور بود و باید دوبار به آن جایگاهی که داشت، برگردد. امیدوارم مجمع با اعتمادی که به محمود رشیدی به عنوان رییس جدید این فدراسیون کرد شاهد موفقیت این رشته و قهرمانان آن در میادین ملی و بین المللی باشیم،‌ از هم اکنون باید برای موفقیت در بازی های آسیایی۲۰۲۲ کار کرد و توقع من این است از همین کار برای موفقیت در رویدادهای پیش رو آغاز شود. 

وی افزود: انتخابات تمام شده و نباید وقت و زمان را از دست داد،‌ مسابقات مهمی در پیش رو داریم که باید برای موفقیت در آن تلاش کرد. 

معاون قهرمانی وزارت ورزش و جوانان در مورد میزان پاداش سرمربیان ورزشکارانی که مدال می گیرند، گفت: سرمربی ۵۰ درصد از مبلغ بهترین مدال ورزشکارانش را خواهد گرفت و به ازای مدال های دیگر ۱۰ درصد اضافه می‌شود. در مورد میزان پاداش ورزشکاران پارالمپیکی که بیش از یک مدال می گیرند هم مدال اول پاداش کامل می گیرند و مدال دوم ۳۰ درصد پاداش مدال اول خواهد بود.

وی در مورد بحث ساختمان دوچرخه سواری تاکید کرد: به دلیل تورم ایجاد شده کار ساخت این ساختمان دچار مشکلاتی شد که وزرات ورزش یک‌میلیارد کمک کرد و با سپری کردن مراحل قانونی شاهد ادامه روند ساخت آن خواهیم بود. 

معاون وزیر ورزش در مورد نحوه پرداخت پاداش به نفراتی در کاراته و قایقرانی که دو نفر بوده اند و یک نفر به المپیک اعزام می شود، گفت:  سهمیه المپیک قواعد خاصی دارد و یک نفر سهمیه می گیرد، کسانی پاداش می گیرند که سهمیه بگیرند. اعلام اسامی سهمیه کاراته خیلی زمان برد زیرا هر دو شانس داشتند.

علی نژاد در مورد بحث خصوصی استقلال و پرسپولیس و اینکه نگران نیست خصوصی سازی دو باشگاه به نام دولت بعدی تمام شود، تصریح کرد: بیش از دو ماه است که تمام اقدامات لازم  را انجام داده ایم و دیگر  کار در اختیار سازمان خصوصی سازی است. دنبال این هم نبودیم این مساله به نام کسی زده شود،‌ برای نجات و بهینه سازی این دو باشگاه حتما باید خصوصی سازی انجام شود و غلط ترین راه این است که دو باشگاه رقیب توسط دولت اداره شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha