۸ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۲۸
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 84343310
۲ نفر

برچسب‌ها

شبکه سیمی برق اورامان تخت به کابل خودنگهدار تبدیل شد

سنندج- ایرنا- مدیر شرکت توزیع نیروی برق سروآباد گفت: شبکه سیمی برق شهر اورامان تخت از توابع این شهرستان با اعتبار بیش از هفت میلیارد ریال به کابل خودنگهدار تبدیل شد.

عبدالله آذری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عملیات تبدیل شبکه فشار ضغیف سیمی برق شهر اورامان تخت به کابل خودنگهدار از ابتدای سالجاری آغاز شد و در کمتر از ۲ ماه به اتمام رسید.

وی افزود: در این عملیات که از محله "سرپیر" آغاز شد شبکه فشار ضعیف سیمی شهر اورامان تخت به طول هفت کیلومتر به کابل خود نگهدار تبدیل و شبکه سیمی این شهر به صورت کامل جمع آوری شد.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان سروآباد یادآور شد: با اتمام این پروژه، صد درصد شبکه برق شهری به کابل خود نگهدار تبدیل شد و اکنون عملیات تبدیل شبکه فشار ضعیف روستایی در این شهرستان در دست اجرا است.

 وی به برنامه های شرکت برق شهرستان سروآباد اشاره کرد و گفت: برای سالجاری عملیات تبدیل شبکه فشار ضعیف روستایی به طول ۱۰۰ کیلومتر در دست اجرا است.

آذری افزود: در سال گذشته ۴۲ کیلومتر شبکه برق فشار ضعیف روستایی در سروآباد به کابل خودنگهدار تبدیل شد و با اتمام ۱۰۰ کیلومتر دیگر در سالجاری پیش بینی می شود در پایان سال آینده تبدیل شبکه فشار ضعیف سیمی برق روستایی در این شهرستان به کابل خود نگهدار اتمام برسد.

وی اضافه کرد: در شهرستان سروآباد ۲۸۰ کیلومتر شبکه فشار ضعیف برق شهری و روستایی وجود دارد که ۲۰ کیلومتر آن شهری و ۲۴۰ کیلومتر آن روستایی است.

مدیر توزیع نیروی برق شهرستان سروآباد یادآور شد: باتوجه به اینکه شهر هورامان تخت در مسیر ثبت جهانی قرار دارد شبکه سیمی برق این شهرستان در مبلمان شهری آن تاثیر منفی داشت که با تبدیل شبکه سیمی به کابل خودنگهدار مبلمان شهری آن تغییر و چهره شهر زیباتر شد.

وی به مزایای این طرح اشاره کرد و گفت:‌ پایداری شبکه برق، نوسازی شبکه برق، کاهش سرقت شبکه سیمی برق و کاهش افت فشار برق از مهمترین مزایای تبدیل شبکه سیمی برق به کابل خود نگهدار است.

به گفته وی در عملیات تبدیل شبکه سیمی برق فشار ضعیف شهر هورامان تخت بیش از ۵۰ اصل تیر برق اصلاح و نوسازی شد.

یکی از اهداف مهم شرکت توزیع نیروی برق برای تبدیل شبکه های سیم مسی به کابل خود نگهدار، بهسازی شبکه های فرسوده، جلوگیری از سرقت و خدمت رسانی مطلوب و مطمئن به مشترکان برق است.

هدف از اجرای این طرح کاهش اتلاف انرژی، افزایش قابلیت اطمینان شبکه، کاهش مخاطرات برق گرفتگی، استاندارد سازی شبکه و کمک به بهبود مبلمان شهری است که کاهش خاموشی ها، افت ولتاژ و نوسان برق و تلفات انرژی برق از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

کابل های خودنگهدار برق در برابر نفوذ آب عایق هستند و از این رو بسیاری از حوادث در شبکه های برق به حداقل می رسد و خاموشی ها بطور چشمگیری کاهش پیدا می‌کند.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و اورامان و جمعیتی افزون بر ۵۲ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری از غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha