کمالوند: رای بازی پیکان و سایپا عادلانه است اما منصفانه نیست

تهران- ایرنا- سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: من این را قبول دارم که رای بازی سایپا و پیکان عادلانه است اما منصفانه نیست.

به گزارش ایرنا، «فراز کمالوند» در گفت و گویی تلویزیونی در خصوص رای دیدار سایپا و پیکان اظهار داشت: ما یا باید از تیم خود جانب داری کنیم یا باید نسبت به قانون اشراف کامل داشته باشیم. قانون میزان تاثیر گذاری نتیجه در جدول را نشان دهید. قانون ۲۲ فیفا بیانگر همه چیز است. رد کردن چراغ قرمز تخلف است. در همین آیین نامه انضباطی گفته شده که اگر سکوت داشت، مستقیما به فیفا رجوع شود. 

وی ادامه داد: ما نسبت به قانون ۲۲ فیفا می گوییم عدم صلاحیت بازیکن مهم است. پنج تعویض نمی شود انجام داد و بازیکن ششم صلاحیت بازی ندارد و به همین دلیل این رای صادر شده است. غیر مجاز تعریف دیگری دارد اما بازیکن دارای صلاحیت در قوانین فیفا تعریف شده است. 

سرمربی تیم فوتبال سایپا گفت: من خودم را جای مربی پیکان می گذارم اما باید در این موارد به قوانین رجوع کرد، چه یک بازیکن ۱۰ ثانیه بازی کرده، یا بیشتر. وقتی قوانین خودمان جوابگوی این موضوع نیست، راهی جز رجوع به فیفا نداریم.

او ادامه داد: رای باید عادلانه و منصفانه باشد. این رای عادلانه است اما منصفانه نیست چرا که تارتار حق دارد و درست می گوید که بازیکن تنها ۱۰ ثانیه بازی کرده اما ما در قوانین جایی داریم که میزان تاثیرگذاری را تعریف کرده باشد. هر رایی که کمیته استیناف بدهد، قبول داریم.  

کمالوند اضافه کرد: من از قدیم تارتار را می شناسم و از افراد پاک فوتبال است. ما تابع قانون هستیم و بعد از بازی یک شکایت نوشتیم. ما هیچ دخل و تصرفی در کمیته انضباطی و استیناف نداریم. ما یک سری موارد قانونی گفتیم و اگر حقمان باشد آن را می گیریم.   

  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha