۴۲ شعبه اخذ رای در شهرستان سرایان دایر می‌شود

بیرجند - ایرنا - فرماندار سرایان گفت: ۴۲ شعبه اخذ رای در این شهرستان برای انتخابات ۲۸ خرداد امسال در نظر گرفته شده که چهار شعبه بیشتر از دوره‌های قبل است.

ابراهیم رسولی مقدم روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۴۲ شعبه اخذ رای به تفکیک ۱۱ شعبه در سرایان، ۱۷ شعبه در بخش آیسک و ۱۴ شعبه در بخش سه‌ قلعه آرای مردم را در انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا جمع‌آوری می‌کنند.

وی تصریح کرد: همه باید کمک کنند تا انتخابات باشکوه و با حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رای رقم بخورد تا مایه اقتدار بیش از پیش نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در سراسر جهان باشد.

فرماندار سرایان از افزایش شعب اخذ رای در این دوره با توجه به شیوع کرونا خبر داد و گفت: در شرایطی که سراسر دنیا درگیر ویروس کرونا شده است به گونه‌ای زمینه را فراهم کرده‌ایم که ضمن رعایت دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و وزارت کشور بتوانیم علاوه بر تامین اصول چهارگانه انتخابات شامل سلامت، امنیت، رقابت و مشارکت، سلامت رای‌دهندگان، مجریان انتخابات و نامزدها را نیز تامین کنیم.

وی افزود: مردم از بابت کرونا در روز انتخابات به واسطه تمهیدات اندیشیده هیچ گونه نگرانی نداشته باشند ضمن اینکه تمامی دستورالعمل‌های بهداشتی توصیه شده قبلی نیز باید رعایت شود.

رسولی مقدم گفت: حضور باشکوه مردم در پای صندوق‌های رای عامل تحکیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی افزود: برگزاری انتخابات موفق براساس قوانین و مقررات تدوین شده و حضور باشکوه مردم در این صحنه‌ها، پیروزی ملت بزرگوار ایران اسلامی را در همه صحنه‌ها رقم زده است.

فرماندار سرایان با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده و آمادگی کامل زیرساخت‌های برگزاری انتخابات در قالب ستاد انتخابات، هیات‌های اجرایی، نظارت و بازرسی گفت: نامزدهای انتخابات ضمن رعایت موازین اخلاقی و قوانین و مقررات انتخاباتی، از هرگونه تبلیغات زودهنگام خودداری کرده و در عرصه رقابت، جوانب اخلاق  را در شأن یک فعال اجتماعی همراه با اعتقادات دینی و اسلامی نگه دارند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میان دوره‌­ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم، ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha