ارزیابی برنامه همکاری‌های پژوهشی ایران و اتریش

تهرات- ایرنا- سومین نشست کارگروه همکاری‌های آکادمیک، تحقیقات و آموزش عالی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدرال اتریش چهارشنبه ۵ خرداد برگزار و افق همکاری‌های مشترک دانشگاهی و پژوهشی دو کشور بررسی می‌شود.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی وزارت علوم در این نشست که به صورت مجازی خواهد بود با حضور دکتر کالیچه مدیر کل اجرایی آژانس بین المللی آموزش و بین المللی سازی فدرال اتریش (OeAD) برنامه همکاری های پژوهشی ایران و اتریش تحت عنوان (IMPULSE Iran-Austria) مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

برنامه مزبور با حضور حسین سالارآملی، رئیس مرکز همکاری های علمی بین المللی و همتای اتریشی وی باربارا ویتگروبر، مدیر کل تحقیقات علمی و روابط بین المللی وزارت آموزش، علوم و تحقیقات فدرال اتریش به عنوان روسای هیات های ایرانی و اتریشی برگزار خواهد شد و نمایندگان دانشگاه خوارزمی به عنوان مرجع ملی همکاری‌های علمی و تعاملات بین‌المللی با فدرال اتریش، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تعدادی از محققان دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های دو کشور نیز حضور خواهند داشت.
سیاستگزاری و برنامه ریزی‌های کلان بر اساس نقشه راه همکاری های دو کشور متناسب با راهبردهای توسعه علوم و پژوهش در وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به شیوه‌ای هماهنگ، پویا وآینده نگر تبیین خواهد شد.
 در نشست کارگروه همکاری‌های مشترک دو کشور، دو تن از پژوهشگران موفق طرح‌های پژوهشی از دانشگاه‌های اینسبروگ و پژوهشگاه دانش‌های بنیادی گزارشی از وضعیت همکاری و اجرای پروژه‌های خود ارائه نمایند.
روز پنجم خرداد ۱۴۰۰ گزارشی از شیوه‌ها و فرآیندهایی که در اجرای برنامه موفق همکاری‌های پژوهشی IMPULSE از سوی دو کشور به کار گرفته شده است، توسط نمایندگان ایرانی و اتریشی شرکت کننده در نشست ارائه خواهد شد تا بر همین اساس، تداوم و اجرای مرحله آتی همکاری‌های پژوهشی مورد ارزیابی قرار گرفته و طرح مدیریت و اجرای آن در همکاری‌های بین‌المللی پژوهشی از سوی ایران و اتریش ترسیم شود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha