۴ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۱۶
کد خبرنگار: 1021
کد خبر: 84342867
۰ نفر

برچسب‌ها

معاون وزیر امور خارجه: ایران هر لحظه آماده لغو روادید با عراق است
سید رسول مهاجر معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر خارجه

بغداد - ایرنا - معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه اعلام کرد که در صورت آمادگی طرف عراقی؛ لغو روادید با این کشور همسایه ایران از همین امروز قابلیت اجرا دارد.

سید رسول مهاجر امروز سه شنبه در حاشیه نشست جمعی از تجار و فعالان اقتصادی ایران و عراق در بغداد طی گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در جلسه هفته گذشته هیات وزیران که به ریاست دکتر روحانی رییس جمهوری برگزار گردید؛ مصوب شد که در صورت آمادگی دولت عراق، ایران از هر لحظه آمادگی اجرای لغو روادید را دارد.

وی بیان داشت: بر این اساس هم اکنون منتظریم تا دولت عراق نیز دستور لغو روادید را صادر کند که در این صورت اتباع ایرانی و عراقی می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا بین دو کشور تردد و سفر کنند.

معاون وزیر خارجه گفت: البته در شرایط کنونی که ویروس کرونا فراگیر شده است؛ محدودیت و ملاحظات تردد در همه کشورها وجود دارد که قواعد خاص خود را دارد همچنانکه هم اکنون اتباع ایران و عراق با انجام آزمایش کرونا می توانند سفرهای خود را انجام دهند.

به گزارش ایرنا در نشست تجار و بازرگانان ایرانی و عراقی که به میزبانی اتحادیه اتاق های بازرگانی عراق برگزار شد بیشتر افراد حاضر در جلسه بویژه فعالان اقتصادی ایران از سختی اخذ ویزا ابراز گلایه داشتند که خبرنگار ایرنا در همین رابطه گفتگو و سوال خود را با معاون اقتصادی وزیر خارجه مطرح کرد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha