۲ کتاب با موضوع دفاع مقدس از شاعر و نویسنده کرمانشاهی رونمایی شد

کرمانشاه - ایرنا -همزمان با سالروز آزادسازی خرمشهر ۲ کتاب «بچه‌ها ستاره‌اند» و «کاکلی» اثر «نوشین نوری» شاعر و نویسنده کرمانشاهی روز سه‌شنبه در مراسمی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه در این مراسم با اشاره به اینکه این کتاب‌ها را بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس منتشر کرده است، گفت: کانون پرورش فکری به عنوان رییس کمیته کودکان و نوجوانان دفاع مقدس بخشی از ارزیابی این کتاب‌ها را بر عهده داشت.

«مهنار فتاحی» دفاع مقدس را گنجینه‌ای از اخلاق و خوبی‌ها برشمرد و افزود: این گنجینه در آن زمان همه را به هم نزدیکتر می‌کرد و نیکوکاری‌ها و فداکاری‌ها در حد اعلی خود انجام می‌شد.

وی ادامه داد: فرهنگ و حس و حال آن روزها هم باید حفظ شود و کتاب‌هایی هم که در مورد آنها نوشته می‌شود هم گنج هستند و ما وظیفه داریم نکات مثبت آن زمان را در قالب داستان، رمان و شعر به کودکان و نوجوانان منتقل کنیم.

جمهوری اسلامی هیچگاه خواهان جنگ نبوده است

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه در ادامه با اشاره به اینکه بین جنگ و دفاع تفاوت بسیاری وجود دارد، اظهار داشت: کودکان و نوجوانان باید بدانند جمهوری اسلامی هیچگاه خواهان جنگ نبوده و نیست اما هر زمان که مورد تهاجم دشمن قرار گیرد باید از خود دفاع کند که بسیار هم مقدس است.

فتاحی، اظهار داشت: وظیفه ما در کانون پرورش فکری است که بتوانیم از ارزش‌های دفاع مقدس نگهداری کنیم و آنها را به کودکان انتقال دهیم.

او گفت: نکته‌های خوبی که در دفاع مقدس هست باید به بچه‌ها نشان دهیم تا آنها بیشتر سرزمینشان را دوست بدارند.

سردار «ناصر باباخانی»، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان کرمانشاه نیز در این مراسم از آمادگی اداره کل بنیاد حفظ آثار استان کرمانشاه برای حمایت از کتاب‌هایی که در زمینه جنگ تحمیلی و رشادت‌های رزمندگان اسلام نوشته شده اند، خبر داد و افزود: از نویسندگان و شاعران استان دعوت می‌کنیم اگر اثری در زمینه دفاع مقدس دارند آن‌ها را برای چاپ به این بنیاد معرفی کنند.

۲ کتاب با موضوع دفاع مقدس از شاعر و نویسنده کرمانشاهی رونمایی شد

«نوشین نوری» نویسنده و شاعر کودک کرمانشاهی، از اعضای قدیم کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه است.

۳۰ درصد از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه را افراد زیر ۱۸ سال تشکیل می دهند.

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۴۰ مرکز ثابت و سیار در استان کرمانشاه دارد.

کرمانشاه ۳۰هزار ایثارگر دارد

استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت، ۳۷۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق دارد، مردم این استان ۳۰ هزار ایثارگر شامل ۹ هزار و ۸۰۰ شهید، ۱۹ هزار جانباز و ۱۷ و ۵۰۰ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

همچنین تقدیم ۸۵۰ زن شهیده، ۱۵۵۰ بانوی جانباز و ۷۵۰ شهید زیر ۱۵ سال از سندهای افتخار مردم این استان است، رتبه اول زنان جانباز کشور و دومین استان که بیشترین تعداد زنان شهیده را تقدیم انقلاب اسلامی کرده از آن کرمانشاه است.

بیش از ۲۷ عملیات طی دوران دفاع مقدس در کرمانشاه از جمله مرصاد، بازی‌ دراز، تنگ حاجیان، محمد رسول‌ الله (ص)، والفجر ۱۰، مطلع‌الفجر انجام شده و همچنین شهر نودشه و روستاهای زرده و دیره شهرستان دالاهو در دوران جنگ تحمیلی بمباران شیمیایی شدند و اینها همگی سندی بر حقانیت و مظلومیت مردم این دیار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha