اهتمام انتشارات جهاد دانشگاهی و خانه کتاب بر همکاری‌

تهران- ایرنا- روابط عمومی سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی از امضا تفاهم‌نامه این سازمان با موسسه خانه کتاب و ادبیات خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه روابط عمومی سازمان نتشارات جهاد دانشگاهی، این تفاهم نامه با هدف استفاده متقابل از توانمندی های سازمان انتشارات و موسسه خانه کتاب در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و  حمایت ازاقدامات و فعالیت های دانشگاهیان در عرصه کتاب، کتابخوانی و نشر به امضا رسیده است.

برپایه این گزارش با انعقاد این تفاهم نامه سازمان انتشارات و موسسه خانه کتاب در زمینه های تولید محتوا و  اجرای طرح ها و برنامه های پژوهشی، فرهنگی و ترویجی با موضوع کتاب و کتابخوانی با یکدیگر همکاری می کنند.

همکاری در سیاست گذاری، اجرا و داوری طرح ها و جشنواره های سازمان انتشارات، تولید محتوای علمی، آموزشی و فرهنگی اعم از تالیف، ترجمه و چاپ و نشر کتاب، مجلات علمی، محصولات چند رسانه ای  و دیجیتال و تولیدات رسانه ای، برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی با ارائه تسهیلات آموزشی ویژه برای دانشگاهیان، تخصیص سالانه 50 میلیون تومان کتاب اهدایی، استفاده موسسه از کتابخانه دیجیتال سازمان انتشارات برای تامین آثار حوزه مطالعات اسلامی و ایرانی دبیرخانه جایزه جهانی کتاب سال از جمله تعهدات موسسه خانه کتاب در این تفاهم نامه است.

براساس این تفاهم نامه ، استفاده از توان و ظرفیت های فرهنگی جهاد دانشگاهی در راستای طرح ها و برنامه های موسسه در حوزه کتاب و کتابخوانی، معرفی دانشجویان مستعد و استادان صاحب‌ نظر به منظور همکاری در برنامه های مرتبط با کتاب و کتابخوانی، استفاده از توان تخصصی و کارشناسی موسسه درسیاستگذاری، برنامه ریزی و اجرای طرحهای مرتبط با کتاب و کتابخوانی، اجرای کارگاه های آموزشی مورد نظر موسسه با استفاده از ظرفیت های جهاد دانشگاهی و غیره از جمله تعهدات سازمان انتشارات در این تفاهم نامه است.

 این تفاهم نامه برای مدت یکسال به امضای ایوب دهقانکار مدیر عامل موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران و حامد علی اکبرزاده رییس سازمان انتشارات جهاد دانشگاهی رسیده است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار علم و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha