بیانیه باشگاه پیکان در اعتراض به حکم کمیته انضباطی

تهران- ایرنا- باشگاه پیکان ضمن اعلام نارضایتی از حکم کمیته انضباطی درباره اتفاقات دیدار سایپا از شکایت به کمیته استیناف و در صورت لزوم دادگاه عالی ورزش خبر داد.

به گزارش ایرنا، تیم فوتبال پیکان در یکی از جنجالی‌ترین دیدارهای هفته بیست و سوم لیگ برتر روز ۲۶ اردیبهشت به مصاف سایپا رفت که موفق شد در این دیدار با نتیجه دو بر یک به برتری برسد.

این در حالی بود که در دقیقه ۹۷ این دیدار تیم فوتبال پیکان در اقدامی اشتباه تعویض ششم را انجام داد.

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شب گذشته در پی این اتفاق رای خود را صادر و سایپا را سه بر صفر پیروز اعلام کرد.

در پی صدور حکم کمیته انضباطی در واکنش به این موضوع، این باشگاه بیانیه‌ای را به شرح زیر صادر کرد:

«در کمال تاسف حکمی که فقط ذی‌نفعان پرونده انتظارش را داشتند، صادر شد. متاسفانه کمیته انضباطی با حکم امروز همه اهالی فوتبال و حتی افرادی که از کسب این امتیاز بهره مند می شدند را متعجب نموده است.
در این شرایط باشگاه پیکان با توجه به اینکه مقررات انضباطی مطلقا رعایت نشده است، اعتراض رسمی خود را به این مساله انجام خواهد داد.

هرچند که در هیچ کجای مقررات فیفا نیز تعویض مازاد، مصداق بازیکن غیر مجاز و در نتیجه مستوجب بازنده نمودن یک تیم نیست اما در واقع جایی که می توانیم به آیین نامه داخلی استناد کنیم، نیازی به تمسک به مقررات فیفا نیست. طبق ماده ۶۱ آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال موارد نسبت دادن "غیرمجاز" به یک بازیکن کاملا روشن است. برخلاف اعلام فدراسیون، اتفاقا آیین‌نامه انضباطی در این مورد ساکت نیست و اینکه برخی اعضای محترم کمیته انضباطی نتوانستند استنباط درستی از آیین نامه انضباطی داشته باشند، مشکل آیین نامه نیست.

بار دیگر تکرار می کنیم موارد و مصادیق نسبت دادن بازیکن غیرمجاز و فاقد صلاحیت در آیین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال روشن و واضح است و در نتیجه در این پرونده نیازی به استناد به مقررات فیفا نبوده است و مقررات فیفا نیز به هیچ عنوان اینگونه موارد را در زمره بازیکنان غیرمجاز نیاورده است.

بنابراین ضمن تاکید بر اینکه هیچ بازیکن غیرمجازی وارد زمین نشده باید توجه کنیم که آنچه واقع شده تعویض مازاد یک بازیکن مجاز بوده که در دقیقه ۹۷ رخ داده و این بازیکن هم هیچ تاثیری بر روند یا نتیجه مسابقه نداشته است.

از سوی دیگر اشتباه پیش آمده در استفاده از بازیکن تعویضی ششم در واقع قصور مسئولان برگزار کننده مسابقه بوده و قطعا در کمیته استیناف این مساله را دنبال خواهیم کرد.

از کمیته استیناف که همواره نشان داده کمیته مستقلی است، انتظار داریم با توجه به اهمیت و فوریت موضوع و با لحاظ اینکه شرایط خاصی در جدول رده بندی ایجاد شده و تغییر نتیجه می تواند روی سرنوشت تیم های سقوط کننده و پایین جدول تاثیر بگذارد، هرچه سریع تر و در وقت فوق العاده و خارج از نوبت به این پرونده رسیدگی کند.

در پایان؛ با احترام به رکن قضایی فدراسیون اعلام می داریم قطعا و با جدیت در کمیته استیناف فدراسیون فوتبال و در صورت لزوم در دادگاه بین المللی ورزش (CAS) به دنبال احقاق حقوق از دست رفته مان هستیم و تسلیم نخواهیم شد.»

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha