سه طرح مهم آبرسانی درهرمزگان با دستور وزیر نیرو به بهره برداری رسید

بندرعباس- ایرنا- سه طرح مهم و بزرگ آبرسانی در هرمزگان با هزینه ۹۰۰ میلیون ریال روز سه شنبه با دستور ویدئو کنفرانسی رضا اردکانیان وزیر نیرو و با حضور مسوولانی استانی در قالب پویش هر هفته الف- ب- ایران به بهره‌برداری رسید.

استاندار هرمزگان درمراسم بهره‌برداری از این طرح‌ها در شهرستان بشاگرد گفت: این طرح‌ها شامل انتقال آب از سد سهران به گوهران بشاگرد، تصفیه خانه فاضلاب تیاب میناب و شبکه جمع‌آوری و آب شیرین‌کن مهدی آباد فین بندرعباس است.

 فریدون همتی اظهارداشت: مرحله نخست طرح ملی انتقال آب از سد سهران به گوهران بشاگرد با هزینه ۶۵۰ میلیارد ریال بوده که برای یک شهر(گوهران)  و ۱۳ روستا در مسیر با جمعیتی افزون بر چهارهزار نفر آبرسانی می‌شود.

وی بیان داشت: برای اجرای این طرح آبرسانی، سه باب ایستگاه پمپاژ، ۱۲ باب مخزن با ظرفیت ۶ هزار و ۷۷۰ مترمکعب، ۹۵ کیلومتر کلکتور (۴۲ کیلومتر اصلی و ۵۴ کیلومتر فرعی)، ۶۲ کیلومتر شبکه توزیع آب و همچنین حفر و تجهیز ۲ حلقه چاه اجرا شده است.

استاندار هرمزگان اظهارداشت: تصفیه خانه فاضلاب تیاب میناب و شبکه جمع‌آوری با هزینه ۱۸۰ میلیارد ریال از دیگر طرح‌های افتتاح شده در این روز است که جمعیتی افزون بر پنج هزار نفر در افق این طرح پیش بینی شده است.

همتی اضافه کرد : ۱۶ کیلومتر شبکه جمع‌آوری فاضلاب، ۲ کیلومتر خط انتقال، چهار ایستگاه پمپاژ و تصفیه خانه فاضلاب به ظرفیت ۸۸۰ مترمکعب در شبانه روز در این طرح اجرا شده است.

وی یادآورشد: افتتاح آب شیرین ‌کن مهدی آباد فین بندرعباس به عنوان سومین طرح افتتاحی در این روز است که با ظرفیت ۱۵۰ مترمکعب در شبانه روز با هزینه ۷۰ میلیارد ریال مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha