بانوی مدافع خرمشهر: تنها راه مقابله با جنگ نرم اطاعت از رهبری است

گناوه - ایرنا - یک بانوی رزمنده مدافع خرمشهر گفت: تنها راه مقابله با جنگ نرم دشمن، بصیرت افزایی، روشنگری و اطاعت از مقام معظم رهبری است.

به گزارش ایرنا، سیده کبری عارف زاده دوشنبه شب در نشست مجازی " نقش زنان در مقاومت خرمشهر" با دانشجویان و طلاب حوزه علمیه خواهران گناوه افزود: با قرار گرفتن پشت سر ولی فقیه و اطاعت از رهبری در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن پیروز  خواهیم شد.

وی اظهارداشت: دشمن که با برنامه‌ها و توطئه‌های نظامی خود نتوانسته علیه نظام و انقلاب اسلامی به نتیجه و اهداف خود برسد، از طریق جنگ نرم و تهاجم فرهنگی تلاش می‌کند تا بر افکار جامعه اثر بگذارد و در این میان خاکریزهایی را هم تصرف کرده‌است.

وی گفت: امروز دشمن در فضای مجازی برنامه‌ها زیادی را علیه انقلاب و مردم  اجرا می‌کند و حتی بسیاری از کسانی که زمانی مسئولیت هم داشته اند به این جنگ دامن می‌زنند.

بانوی رزمنده مدافع خرمشهر ادامه داد: سوم خرداد روز به یاد ماندنی است که هرگز فراموش نمی‌شود و برای همه ما بسیار خاطره انگیز و یادآور فداکاری‌ها، ایثار و از خودگذشتگی‌های مردم است.

وی بیان کرد: بازگو کردن خاطرات دوران دفاع مقدس بویژه آزادسازی خرمشهر فقط به صرف اینکه خاطره‌ای گفته شود، نباشد، بلکه باید بازخورد و نتیجه داشته باشد.

بانوی رزمنده مدافع خرمشهر گفت: حماسه‌ای که رزمندگان دفاع مقدس و مدافعان حرم در دفاع از حرم اهل بیت (ع) و حضرت زینب (س) آفریدند به خاطر این بود که آنها پای مکتب امام حسین (ع) و منبر عاشورا نشستند و درس گرفتند و جهادی عمل کردند.

وی  به نقش بانوان در مقاومت و آزادسازی خرمشهر اشاره کرد و افزود: بانوان در زمینه تدارکات، حمل سلاح، توزیع مهمات و نبرد مسلحانه ایفای نقش کردند.

این بانوی رزمنده دوران دفاع مقدس گفت:  بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و در پی دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان  علیه انقلاب با درایت امام خمینی (ره) فرمان تشکیل ارتش بیست میلیونی مبنی بر مقابله با حرکت‌های استکبار در زمینه‌های نظامی صادر و  در این ارتباط در خرمشهر نیز آموزش‌های نظامی برای خواهران و برادران مانند سایر نقاط کشور آغاز شد.

وی افزود: در این دوره آموزش خواهران که متشکل از انجمن‌های اسلامی دبیرستان‌های دخترانه بودند، در استادیوم شهید جهان آرا کنونی برگزار شد و ۸۰ نفر آموزش دیدند که بین آنها سه یا چهار نفر انتخاب شدند تا بقیه خواهران مستقر در خرمشهر را آموزش دهند.

عارف زاده  ادامه داد: بیشتر بانوان همراه در آن دوران ۱۵ تا ۱۸ ساله بودند و فقط دو یا سه نفر بالای ۲۰ سال سن داشتند اما  انگیزه‌های بزرگی داشتند.

وی بیان کرد: این بانوان به رغم سن پایین کارهای سنگین مانند حمل‌ونقل صندوق مهمات که هر کدام ۹۰ کیلوگرم  وزن داشت را انجام می‌دادند و حتی  در بیمارستان نیز چندین وظیفه بر عهده داشتند.

عارف زاده به  تاریخچه جنگ تحمیلی اشاره کرد و افزود: در جنگ تحمیلی علیه کشورمان، عراق تنها نبود بلکه استکبار جهانی با همه قوا و نیروهایش پشت سر آنها بود و حمایت و پشتیبانی کردند.

این نشست مجازی به مناسبت سوم خرداد سالروز حماسه فتح خرمشهر با همکاری حوزه علمیه الزهرا (س) و دانشگاه پیام نور گناوه برگزار شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha