فارس و توسعه یک هزار و ۱۸۷ کیلومتر بزرگراه و راه‌اصلی

شیراز- ایرنا- ایجاد تحول و توسعه در زیرساخت‌های جاده‌ای و راههای مواصلاتی کشور از سال ۱۳۹۲ تا کنون به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار قرار داشته و استان فارس با توجه به موقعیت جغرافیایی آن در این زمینه به شکل ویژه دیده شده است.

استان فارس هم‌اینک یک هزار و ۵۳۷ کیلومتر بزرگراه، یک هزار و ۸۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۲ هزار و ۹۷۰ کیلومتر راه فرعی و ۱۱ هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی دارد.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا گفت: طی حدود هشت سال گذشته یعنی از زمان آغاز به کار دولت تدبیر و امید تاکنون، طول بزرگراه‌های این استان از ۸۳۰ کیلومتر در سال ۹۲ به یک هزار و ۵۳۷ کیلومتر و طول راه‌های اصلی از یک هزار و ۳۵۰ کیلومتر به یک هزار و ۸۳۰ کیلومتر در مقطع کنونی افزایش یافته است.
جعفر زاهدی افزود: طول راه‌های فرعی نیز از ۲ هزار و ۵۰۰ کیلومتر در سال ۹۲ به ۲ هزار و ۹۷۰ کیلومتر و طول راه‌های روستایی استان نیز از ۹ هزار و ۱۰۰ کیلومتر به ۱۱ هزار و ۲۰۰ کیلومتر رسید.
وی ادامه داد: تعداد تقاطع‌های غیر همسطح ساخته شده در استان نیز از ۲۰ تقاطع به ۳۳ تقاطع افزایش یافت.
او اظهار داشت: یکی از پروژه‌های مهم حوزه راه در استان فارس، آزادراه شیراز – اصفهان است که تا قبل از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تنها ۱۲ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که هم‌اینک میزان پیشرفت فیزیکی این پروژه مهم به ۹۲ درصد رسیده است.
مدیر کل راه و شهرسازی فارس تصریح کرد: علاوه بر پروژه‎های به بهره‌برداری رسیده در فارس، پروژه‌های متعددی نیز در حوزه راه و شهرسازی این استان در دست اجرا است.
زاهدی گفت: علاوه بر آزادراه شیراز – اصفهان که در مراحل پایانی قرار دارد، ۵۴۸ کیلومتر بزرگراه، ۶۴۱ کیلومتر راه اصلی، ۵۳ کیلومتر راه فرعی و یک هزار و ۵۷۰ کیلومتر راه روستایی نیز در دست ساخت است.
وی ادامه داد: همچنین طی هشت سال فعالیت دولت تدبیر و امید ۵۵ هزار واحد مسکن مهر در استان ساخته و افتتاح شد و هفت باب ساختمان قرارگاه‌های پلیس راه نیز در این استان احداث و به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha