کارشناس مسائل سیاسی: انتخابات پیش رو آغازی دیگر در چلّه دوم انقلاب است

مشهد - ایرنا - یک کارشناس مسائل سیاسی کشور گفت: در انتخابات پیش رو، که در چلّه دوم انقلاب رخ می‌دهد، جمهوری اسلامی می‌خواهد یک آغاز برای تغییر اساسی در وضعیت موجود کشور داشته باشد.

دکتر سعدالله زارعی دوشنبه شب در همایش بصیرتی بسیجیان ادارات کل شهر مشهد به مناسبت بزرگداشت سوم خرداد، افزود: دولت بعدی باید تکلیف خود را با سیاست خارجی روشن کند و بتواند از ظرفیت روابط خود با کشورهای همسایه و خط مقاومت، برای رونق اقتصای خود استفاده کند تا آمریکا متوجه شود که تحریم فایده ندارد، زیرا دشمن کار بی‌فایده انجام نمی‌دهد.

وی با اشاره به سیاست های غلط برخی از دولتهای گذشته ادامه داد: یک جریان سیاسی به کشور خسارت زده است و ملت را معطل برجام کرد که چیزی هم از آن بیرون نخواهد آمد.

نویسنده کتاب «پا به پای قاسم» عنوان کرد: در مذاکرات برجامی که در حال انجام است، تحریم ها را به سه دسته قرمز، زرد و سبز تقسیم کردند و آمریکا با خدعه ریشه برخی از تحریم های سبز را در تحریم‌های قرمز گذاشته است و این در حالی است که تحریم‌های سبز نیز نه لغو و نه تعلیق می‌شوند.

او بیان کرد: مدت برداشته شدن تحریم‌های سبز ۱۲۰ یا ۱۸۰ روزه است و بعد از این مدت باید منتظر تمدید و یا بازگشت تحریم ها از سوی آمریکا باشیم،  کدام سرمایه‌گذار خارجی این خطر را می‌پذیرد که با ایران و در چنین شرایطی قرارداد همکاری داشته باشد؟

این کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به پیروزی فلسطینیان در جنگ مقابل رژیم صهیونیستی، گفت: جنگ این روزهای غزه اولین جنگ تمام عیار فلسطینیان بود زیرا تا پیش از این جنگ توسط اعراب خارج از فلسطین و یا در پاسخ به تجاوزات این رژیم شکل می‌گرفت ولی برای نخستین بار فلسطینیان جنگ همه‌گیر را مقابل اسرائیل شروع کردند.

زارعی تشریح کرد: در این جنگ مقاومت فلسطینی قبل از آغاز حمله، ۲۴ ساعت به رژیم صهیونیستی وقت داد و گفت اگر حکم تخلیه محله فلسطینی شیخ جراح را ملغی و تخلیه نظامی در مسجد الاقصی را اعمال نکند و به شهرک‌نشینان فلسطینی تعرض کند، شهرک‌های اسرائیلی را هدف قرار خواهد داد.

وی افزود: شهرک‌ها برای اسرائیل حکم قلب و رخنه در فلسطین را دارد، به همین دلیل بعد از آغاز حمله از سوی فلسطینیان در طول ۱۱ روز، حدود چهار هزار موشک به سوی رژیم صهیونیستی روانه شد که آنها را شگفت زده کرد و آنان در انتها به خواست فلسطینیان عمل کردند.

کارشناس مسائل خاورمیانه اظهار کرد: فلسطینیان تمام مناطق مسکونی و شهرهای آباد رژیم صهیونیستی را مورد هدف خود قرار دادند که به اذعان اسرائیل، این سنگین‌ترین حمله به آنها بوده است و اکنون اسرائیل چگونه می‌خواهد به یهودیان مهاجر خود پس از ۷۳ سال بگوید هنوز نتوانسته ایم برای شما امنیت ایجاد کنیم؟

زارعی گفت: این اقدام فلسطینیان باعث فرار ۲ میلیون یهودی مهاجر در چند سال آینده از اسرائیل خواهد شد زیرا فلسطینیان تازه راه بقای خود را یاد گرفته اند و هر چهار بخش فلسطینیان ید واحده شده اند.

وی ادامه داد: تمام کرانه باختری در این جنگ به غزه وصل شد و اسرائیل اعتراف کرد که تا به حال از دو جهت مورد حمله قرار نگرفته است.

وی عنوان کرد: فلسطینیان به سلاح دست پیدا می‌کنند و ۱۴ میلیون فلسطینی در جنگ بعدی با اسرائیل خواهند جنگید و حیات ننگین این جرثومه فساد کمتر از ۱۰ سال دیگر پایان می‌یابد.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: جمع شدن اسرائیل یعنی موجودیت تمام سلطه غرب و هم‌دستان آن‌ها بر آسیا به پایان خواهد رسید و همانطور که مقام معظم رهبری در نامه خطاب به جوانان اروپایی گفتند که شاهد اتفاقی عظیم خواهید بود، آنها می‌بینند که بساط غرب از این منطقه برچیده خواهد شد.

زارعی با اشاره به سالروز فتح خرمشهر افزود: ۲۰ ماه پس از اشغال نظامی خرمشهر و در یک برنامه ریزی یک‌ساله بنا به دستور حضرت امام (ره)، ارتش و سپاه و بسیج ماموریت پیدا کردند تا خرمشهر را آزاد کنند.

وی اظهار کرد: این در حالی بود که خرمشهر برای دشمن یک موقعیت ویژه و علامت رمز موفقیت بود و به همین دلیل دشمن هر روز به تجهیزات و نیروهای خود در این شهر اضافه می‌کرد.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: یکی از ویژگی‌های فتح خرمشهر آگاهی دشمن از آغاز اقدام نظامی ایران برای آزادسازی این شهر بود که نشان از بلوغ فرماندهی جنگ در ایران می داد.

او افزود: آزادسازی خرمشهر برگ جایزه و امداد ویژه خداوند به امام راحل بود و پس از فتح این شهر، دیگر آمریکا، شوروی و سایر کشورها به این باور رسیدند که تازه ایران جنگ را آغاز کرده است و به زودی بساط عراق توسط ایران برچیده می‌شود.

زارعی عنوان کرد: آزادسازی خرمشهر در یک وضعیت کاملا ناممکن رخ داد که از دست یک ارتش معمولی برنمی‌آمد و نشان داد اسلام در دنیا سر برآورده است.

وی با اشاره به اینکه شهدای خرمشهر با ابتکار عمل، ولایت‌مداری و خلوص خود دنیای جدیدی ایجاد کردند که مسیر آینده را نشان می‌دهد، ادامه داد: حضرت امام(ره) در همین زمان فرمودند اسلام سنگرهای کلیدی دنیا را فتح خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha