درخواست ورود «رزم ایران» به بازی‌های داخل سالن و ساحلی آسیا

تهران- ایرنا- فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی درخواست ورود هنر رزم ملی ایران به بازی‌های داخل سالن و ساحلی آسیا را اعلام کرد.

 به گزارش ایرنا؛ «رضا حیدری» رئیس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی میهمان هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک بود که در این جلسه گزارشی از مهمترین فعالیت‌های بین‌المللی برای رشد و توسعه هنر رزمی توآی (رزم ملی ایران) را ارائه کرد.

در این نشست اعلام شد که هنر رزمی توآی با حمایت کمیته ملی المپیک و وزارت ورزش و جوانان چند دوره مسابقات قهرمانی آسیا، مجامع فدراسیون جهانی و آسیایی، دوره های آموزشی مربیگری و داوری بین‌المللی را برگزار کرده است.

همچنین رییس فدراسیون کونگ فو و هنرهای رزمی یادآورد شد؛ که براساس پیگیری ها، ۴۷ کمیته ملی المپیک و هشت فدراسیون از کشورهای مختلف به طور کتبی هنرهای رزمی توآی (رزم ملی ایران) را مورد تایید قرار داده اند و از فعالیت‌های این رشته رزمی در کشورشان حمایت می کنند.

حیدری در این نشست از اعضای هیئت اجرایی کمیته ملی درخواست کرد تا برای ورود رشته رزم ملی ایران به بازی‌های داخل سالن و بازی‌های ساحلی آسیای حمایت و این پیشنهاد در شورای المپیک آسیا نیز مطرح شود تا با تحقق آن نقطه عطفی در تاریخ ورزش کشور به ثبت برسد.

بعد از این درخواست سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک و هر یک از اعضای هیئت اجرایی حمایت‌های لازم برای تحقق این دستاورد ملی را اعلام کردند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha