۳ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۰۴
کد خبرنگار: 1303
کد خبر: 84341628
۰ نفر

برچسب‌ها

صدور ۲۱۷ مجوز تک‌آهنگ و آلبوم موسیقی در ۱۴ روز

تهران- ایرنا- دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در یک بازه زمانی ۱۴ روزه ۲۱۷ مجوز صادر کرد.

به گزارش ایرنا، دفتر موسیقی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته‌های سوم و چهارم اردیبهشت‌، این دفتر مجوز ۲۱۱ تک‌آهنگ و شش آلبوم را صادر کرده است.

 این آثار شامل سه آلبوم موسیقی نواحی و تلفیقی و سه آلبوم موسیقی سنتی و همچنین ۲۱۱ تک آهنگ، شامل موسیقی پاپ (۱۷۲)، سنتی (۵)، کلاسیک (۱)، نواحی (۱۰) و تلفیقی (۲۳) است. 

آلبوم‌های سنتی گلبانگ شوردشت شمال و نوای نو بانگ جوان همچنین آلبوم مرجانی که یک آلبوم فولکلور آذربایجانی است از جمله آثاری است که در هفته‌های سوم و چهارم اردیبهشت از دفتر موسیقی مجوز گرفته‌اند.

نگاهی به آمارهای دفتر موسیقی در یکسال گذشته 

با مرور مجوزهای صادر شده از سوی دفتر موسیقی در سال گذشته و بررسی آمار آلبوم‌ها، تک آهنگ‌ها و آثار تصویری موسیقی که در سال ۱۳۹۹ از دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز انتشار گرفته اند، می‌توان گفت هر چند به خاطر شرایط کرونایی حاکم بر جامعه تقریبا هیچ اجرای زنده‌ای از دفتر موسیقی مجوز نگرفت اما این دفتر در سال گذشته به طور میانگین روزانه ۱۲ مجوز تک آهنگ را صادر کرده است.

در سال گذشته ۴ هزار و ۵۱۴ تک آهنگ، ۳۷۷ آلبوم موسیقی، ۳۵۷ اثر تصویری موسیقی (۳۵۰ نماهنگ و ۷ آلبوم تصویری) و ۸۳ کتاب گویا مجوز انتشار گرفتند.

در سال ۱۳۹۸، سه هزار و ۷۱ تک آهنگ، ۳۵۷ آلبوم، ۲۶۵ اثر تصویری موسیقی (۲۵۹ نماهنگ و ۶ آلبوم تصویری) و ۷۰ کتاب گویا از دفتر موسیقی مجوز انتشار گرفته بودند که حاکی از آنست که میزان صدور مجوزها در سال ۹۹ رشد قابل توجهی داشته است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha