تعداد شعب اخذ رای در خراسان جنوبی ۱۰ درصد افزایش یافت

بیرجند - ایرنا - رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی گفت: به منظور مراقبت از سلامتی مردم تعداد شعب اخذ رای در انتخابات ۲۸ خرداد امسال نسبت به انتخابات قبل در این استان ۱۰ درصد افزایش یافته است.

ناصر خوش‌ خبر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ما به دنبال برگزاری انتخابات باشکوه با مشارکت حداکثری هستیم اما تامین سلامتی مردم به ویژه در شرایط کرونایی هم دغدغه اصلی ماست.

وی گفت: در این دوره از انتخابات ۹۸۸ شعبه در استان برای جمع‌آوری آرای مردم در نظر گرفته شده است و احتمال افزایش شعب وجود دارد.

رییس ستاد انتخابات استان خراسان جنوبی بیان کرد: در راستای مراقبت از سلامتی و افزایش ضریب ایمنی مردم حدود ۹۰ شعبه اخذ رای در انتخابات ۱۴۰۰ نسبت به انتخابات گذشته افزایش خواهد داشت.

وی افزود: یکی از راهکارهای ستاد انتخابات استان افزایش شعب اخذ رای در راستای سلامتی مردم است و تدابیری اندیشیده شده که تا حد امکان و در صورت مقدور بودن شعب اخذ رای در فضای باز مستقر شود.

خوش خبر گفت: برپایی شعب اخذ رای در فضای باز و در شرایط مناسب، ضریب ایمنی و سلامت مردم را بالا می‌برد.

وی اظهار داشت: ملزومات بهداشتی مانند ماسک و مواد ضد عفونی کننده برای تمامی شعب پیش بینی شده و همه تلاش ما این است که برای حفظ سلامتی مردم تمامی پروتکل‌های بهداشتی در شعب اخذ رای به طور دقیق و کامل رعایت شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه تضمین سلامت مردم نقش مهمی در مشارکت آنان در انتخابات دارد افزود: مشارکت اصلی‌ترین رکن انتخابات است و سابقه حضور و مشارکت مردم خراسان جنوبی در انتخابات، نشان‌دهنده آگاهی آنان از تاثیر انتخابات بر سرنوشت‌شان است.

وی گفت: برآورد ما این است که ۶۸ تا ۷۰ درصد جمعیت استان خراسان جنوبی واجد شرایط رای دادن هستند و انتخابات در مرکز استان به صورت تمام الکترونیک برگزار خواهد شد که با کمک صدا و سیما و اصحاب رسانه آموزش‌هایی در این خصوص به مردم ارائه می‌شود.

خوش خبر اظهار داشت: همچنین مردم می‌توانند با اپلیکیشن شعبه یاب ضمن رصد نزدیکترین شعبه به محل زندگی خود، از وضعیت تراکم جمعیتی در شعبه نیز مطلع شوند.

وی افزود: حضور حداکثری مردم نیازمند فراهم کردن بستر مناسب است و در این راستا رسانه باید میدان‌دار اصلی برای آگاه سازی و انتخاب درست مردم باشد.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، دومین میان دوره‌­ای مجلس خبرگان رهبری و نخستین میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی یازدهم، ۲۸ خرداد امسال برگزار می‌شود.

انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با سراسر کشور در ۱۱ شهرستان استان خراسان جنوبی برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha