سردار سلامی: مقصد ما پایانی ندارد

زاهدان- ایرنا- فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: حرکت ما نقطه نیست بلکه مسیری دارای استراتژی و راهبرد بلند است و مقصد ما پایانی ندارد.

به گزارش ایرنا سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی روز دوشنبه در همایش تخصصی «مردم، امنیت پایدار و پیشرفت» در مرکز همایش های بین المللی آیت الله هاشمی رفسنجانی دانشگاه زابل افزود: انسجام بین مردم از عناصر تشکیل دهنده محیط و حاکمیت است و این انسجام باعث شده تا دشمن نتواند اهرم ناامنی ایجاد کند.

وی تصریح کرد: اجازه نمی دهیم ناامنی در کوچه ها، خیابان ها، روستاها و شهرهای این کشور ایجاد شود همانطور که در 43 سال اخیر دشمنان نتوانسته اند حضور پیدا کنند.

فرمانده کل سپاه پاسداران ادامه داد: امنیت از طریق سلاح به دست نمی آید بلکه امنیت و پیشرفت با هم رفیق و هم زیست هستند.

وی با بیان اینکه تحریم ها علیه کشور بی تاثیر است و مانعی بر سر راه ما نیست تصریح کرد: اگر دشمن به مذاکره روی آورده می داند که استراتژی تحریم شکست خورده است.

سرلشکر سلامی گفت: هر جامعه به اندازه مردان و زنان خود رشد می کند زیرا رشد در درون ذهن انسان است و اگر جامعه خوب بیندیشد تکامل در تفکر و اندیشه بارور می شود و آن جامعه رشد می کند.

وی کینه های دشمن را وسیع، بی انتها و بی پایان عنوان کرد و یادآور شد: دشمن در فضای مجازی بدنبال سرقت ذهن و تغییر تفکر اجتماعی است و آنچه در زبان می گوید در تضاد با چیزی است که در قلب آنها است.

فرمانده کل سپاه اظهارداشت: اگر در مسائل عراق، سوریه، یمن و افغانستان ثبات شکل نمی گیرد دلیلش این است که دشمن خارجی نمی خواهد مسلمانان روی آرامش را ببینید چرا که اگر جامعه اسلامی پیشرفت کند آنها منابع خود را از دست می دهند.

وی گفت: ما نسبت به دشمنان بی اعتماد هستیم زیرا وقتی آنها جذاب صحبت می کنند فریبکارانه و تجسمی از غرور و فریب است.

وی تاکید کرد: ملت ما به این آگاهی رسیده که هیچ دشمنی خیرخواه پیشرفت ما نیست و پیشرفت ما را در عقب ماندگی تلقی می کند.

سرلشکر سلامی با اشاره به ظرفیت و توانمندیهای زیاد سیستان و بلوچستان گفت: سرزمین سیستان و بلوچستان برای ما بسیار حیاتی است چرا که اینجا مرزداران باغیرت دارد و ما به آنان اعتماد داریم و برای آنها فدا می شویم.

وی افزود: مردم سیستان وبلوچستان مهربان، خونگرم، اهل زحمت و رفاه طلب به معنای زندگی عزتمندانه هستند.

وی اظهارداشت: سیستان و بلوچستان دارای انسان های متفکر، صاحب انرژی خلاق و پویا است و مردم این سرزمین از جمله کسانی هستند که به اسلام و ایران می اندیشند و به استقلال کشور پایبندند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: ثروت های بزرگ از درون طبیعت بزرگ این استان استخراج و ارزش های افزوده بزرگ اشتغال برای تولید فرهنگ و رشد و پیشرفت به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه دشمنان این کشور بدنبال فقیر نگه داشتن مردم هستند تاکید کرد: شکوفایی ظرفیت ها و توانمندیهای سیستان و بلوچستان نه تنها این استان بلکه جنوب شرق کشور را به پیشرفت و توسعه می رساند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha