علی‌نژاد: مشکل هیات مدیره باشگاه استقلال حل می‌شود

تهران- ایرنا- معاون وزیر ورزش و جوانان گفت:‌ مشکل صادر نشدن چک‌های باشگاه استقلال در این هفته حل می‌شود.

به گزارش ایرنا، «مهدی علی‌نژاد» روز دوشنبه در حاشیه نشست ستاد عالی بازی‌های المپیک با حضور محمدباقر نوبخت، درباره غیبت رییس هیات مدیره باشگاه استقلال و مشکلی که برای امضای چک‌ها در این باشگاه به وجود آمده است، اظهار داشت:‌ طبق اساسنامه باشگاه استقلال، ‌ رییس هیات مدیره یا یکی دیگر از اعضای هیات مدیره با انتخاب اعضا حق امضا دارند. با شرایط موجود، اعضای هیات مدیره باید یک فرد دیگر را انتخاب کنند تا چک‌ها امضا شود. قرار است تا پایان هفته نشستی درباره این موضوع داشته باشند.

علی‌نژاد درباره درخواست باشگاه پرسپولیس از هواداران برای کمک مالی با وجود قرارداد با حامی مالی، گفت: هزینه‌های باشگاه پرسپولیس بیش از مقداری است که این حامی مالی پرداخت می‌کند. کمک از هواداران روش متداولی است که در جهان انجام می‌شود. این کمک داوطلبانه است و هیچ هواداری مجبور به پرداخت پول نیست. همیشه هواداران به این باشگاه کمک کرده‌اند. پیش از این هم از طریق سامانه‌ها این کمک‌ها پرداخت می‌شد. هیات مدیره باشگاه در این زمینه تصمیم گرفته است و ما نقشی در این مورد نداشته‌ایم.

وی درباره اینکه گفته می‌شود وزارت ورزش اجازه نمی‌دهد قرارداد باشگاه پرسپولیس با کارگزارش فسخ شود، گفت: ما به این مسئله ورود نکرده‌ایم.

معاون وزیر ورزش درباره توقیف ساختمان فدراسیون فوتبال گفت: فدراسیون فوتبال ۲۵ میلیارد تومان به شستا پرداخت کرده است. زمانی که حکم توقیف ساختمان صادر شد، هیچ پولی پرداخت نشده بود. در شرایط فعلی باید دو طرف نشستی داشته باشند تا مشکل حل شود. صحبت‌هایی بین وزیر ورزش و وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی انجام شده است. قرار است نشستی میان فدراسیون فوتبال و شستا برگزار شود تا منافع فوتبال ایران به خطر نیفتاد.

وی در پاسخ به این سوال که وزارت ورزش پیش‌بینی می‌کند که چه رشته‌هایی در المپیک به مدال برسند؟ گفت: ورزش قابل پیش‌بینی نیست. هزاران عامل ممکن است در کسب یک نتیجه تاثیر بگذارد. از کشتی، تکواندو، کاراته و وزنه‌برداری در المپیک انتظار مدال داریم. اگر شمشیربازی و تیراندازی هم در اوج خود باشند احتمال کسب مدال دارند.

علی‌نژاد درباره اینکه برخی فدراسیون‌ها پس از رویدادهای مهم پاسخگوی عملکرد خود نیستند گفت: از سال ۹۹ روش بودجه‌بندی را تغییر دادیم. عملکرد هر سال، مبنای بودجه سال بعد می‌شود. یعنی اگر رشته‌ای در بازی‌های المپیک، با وجود بودجه‌ای که دریافت می‌کند عملکرد خوبی نداشته باشد، در بودجه سال ۱۴۰۱ آن رشته تاثیر خواهد گذاشت. پس از المپیک عملکرد فدراسیون‌ها را بررسی می‌کنیم و به مردم هم اعلام می‌کنیم.

وی درباره پرونده شکایت «مارک ویلموتس» از فدراسیون فوتبال گفت: تیم حقوقی بسیار خوبی از سوی فدراسیون فوتبال به کار گرفته شده است. معاونت حقوقی رییس جمهوری هم در این زمینه به فدراسیون کمک کرده است. امیدوارم حکمی که در فدراسیون بین‌المللی صادر شده شکسته شود و کشور دچار خسارت نشود.

معاون وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: از سال ۹۸ اقدامات زیادی برای ورود استقلال و پرسپولیس به بازار سرمایه انجام شد. امروز این ۲ باشگاه آماده واگذاری و در اختیار سازمان خصوصی‌سازی هستند. در مرحله پایانی خصوصی‌شدن باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس هستیم.

مهدی علی نزاد با اشاره به رد صلاحیت زهرا اینچه درگاهی اظهار داشت: رد صلاحیت او براساس نامه سازمان بازرسی کل کشور بود و بر اساس ماده ۱۰ قانون بازرسی کل کشور پیشنهادات بازسی کل کشور برای دستگاه‌ها الزام‌آور است و ما موظف هستیم پیشنهاد را عملی کنیم.
اینچه درگاهی از تیرماه سال ۱۳۹۶ ریاست فدراسیون ژیمناستیک بر عهده دارد و دوره چهار ساله او تا یکماه دیگر به پایان خواهد رسید.
اکنون ۱۳ نفر برای ریاست این فدراسیون ثبت نام کردند که براساس برخی از اخبار تنها صلاحیت مدیریتی ۲ نفر از انان تایید شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha