۳ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۵:۴۴
کد خبرنگار: 2581
کد خبر: 84341338
۰ نفر

برچسب‌ها

صد و چهارمین مدرسه خیرساز گنبدکاووس افتتاح شد

گنبدکاووس - ایرنا - صد و چهارمین مدرسه خیرساز گنبدکاووس امروز دوشنبه همزمان با سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور معاون عمرانی استاندار گلستان، جمعی از مدیران کل استان و رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری تهران در این شهرستان افتتاح شد.

برای ساخت این مدرسه ابتدایی پسرانه ۷۵ میلیارد ریال هزینه شد که ۵۳ میلیارد ریال آن را خیران کانون کارشناسان رسمی دادگستری تهران پرداخت و بقیه از سوی اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان تامین گردید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گلستان در مراسم افتتاح این مدرسه گفت: کانون کارشناسان رسمی دادگستری تهران در جریان سیل سال ۹۸ پس از حضور در استان آمادگی خود را برای ساخت یک مدرسه در گنبدکاووس اعلام کرده بودند.

میرمحمد غراوی افزود: عملیات ساخت مدرسه کارشناسان که با مشارکت این کانون از دی ماه سال ۹۸ آغاز شده بود بعد از گذشت ۱۸ ماه افتتاح و تحویل آموزش و پرورش گنبدکاووس شد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان نیز در مراسم گفت: بعد از سیل سال ۹۸ مشارکت خیران برای ساخت و ساز مدارس در این استان افزایش یافت به طوری که تعهد نیکوکاران مدرسه‌ساز از ۵۰۰ میلیارد ریال در سال ۹۸ به ۸۰۰ میلیون ریال در ۹۹ رسید.

یاسر لیوانی افزود: ۵۳ میلیارد ریال از هزینه ساخت دبستان ۶ کلاسه پسرانه کارشناسان توسط خیران پرداخت شده است.

صد و چهارمین مدرسه خیرساز گنبدکاووس افتتاح شد

رضا علی‌پور، رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری تهران نیز در این مراسم گفت: این کانون در مجموع چهار هزار کارشناس دارد که بعد از سیل سال ۹۸ استان گلستان، پرداخت هزینه ساخت یک مدرسه در گنبدکاووس را برعهده گرفتند.

همچنین مدیر آموزش و پرورش گنبدکاووس در این مراسم از افتتاح هشت آموزشگاه در سال تحصیلی ۱۳۹۹-۱۴۰۰ در این شهرستان خبر داد و گفت: ۲۶ آموزشگاه در این شهرستان در حال ساخت است که خیران در ساخت ۲۳ مورد آن مشارکت دارند.

کمال‌الدین نظرنژاد افزود: دبستان ۶ کلاسه پسرانه کارشناسان در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۱۹۵ مترمربع شامل هزار و ۵۰۰ متر مربع ساختمان آموزشی، ۴۰ متر مربع سرویس بهداشتی و هزار و ۳۰۰ متر مربع محوطه سازی به بهره برداری رسید.

وی اظهارداشت: کل هزینه ساخت این مدرسه ۷۵ میلیارد ریال بود که ۵۳ میلیارد ریال آن توسط خیران و بقیه نیز با همکاری اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گلستان تامین شد.

آموزش و پرورش شهرستان ۳۵۰ هزار نفری گنبدکاووس درسال تحصیلی جاری افزون بر ۸۶ هزار دانش آموز دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha