رئیس علوم پزشکی جیرفت: داوطلبین از برگزاری تجمعات انتخاباتی بپرهیزند

جیرفت - ایرنا - رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت با اشاره به شکننده بودن شرایط و شیوع ویروس کرونا گفت: داوطلبین انتخابات و هواداران آن‌ها از برگزاری تجمعات انتخاباتی خودداری کنند.

اصغر مکارم روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به فعالیت های انتخاباتی متاسفانه شاهد برگزاری برخی از نشست های محرمانه تعدادی از نامزدها و هواداران آن ها هستیم که این موضوع باتوجه به شرایط شیوع کرونا نگران کننده است.

وی از برخورد قانونی با برپاکنندگان اجتماعات و نشست ها در فضای بسته خبر داد و خواستار رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مصوبات ستاد کرونا توسط تمام اقشار جامعه بخصوص نامزدها و هوارداران انتخاباتی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: تجمعات در فضای بسته سبب افزایش چرخه انتقال ویروس در جامعه می شود از این رو نامزدها از برگزاری نشست ها و تجمعات خودداری کنند.

وی با بیان اینکه کرونا رحم ندارد، افزود: در شرایط کنونی پیشگیری بر درمان مقدم تر است لذا همه باید پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند.

مکارم بر عدم حضور در مکان های شلوغ، رعایت فاصله اجتماعی، استفاده مداوم از ماسک و شست و شوی مداوم دست ها تاکید کرد و افزود: با رعایت دستورالعمل های بهداشتی و مصوبات ستاد کرونا شاهد کاهش چرخه ویروس کرونا در جامعه خواهیم بود.

وی به آخرین وضعیت ویروس کرونا در منطقه جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: شیوع ویروس کرونا در این منطقه روند نزولی داشته و مناطق قرمز به مناطق نارنجی و زرد تقلیل پیدا کرده اند.

مکارم با بیان اینکه فضای موجود بسیار شکننده است، افزود: با کوچکترین بی توجهی ممکن است دوباره به سمت قرمز شدن برگردیم لذا مردم در این زمینه مشارکت کنند.

وی ادامه داد: بسیاری از شهرهای جنوبی کشور بویژه استان های همجوار منطقه جنوب کرمان در وضعیت قرمز قرار دارند، از این رو مردم بیشتر مراقبت کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت مقابله با ویروس کرونا را نیازمند مشارکت ملی مردم و مسئولان دانست و بر رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

دانشگاه علوم پزشکی جیرفت یک سوم پهناورترین استان کشور را با هفت شهرستان و جمعیت یک میلیون نفر تحت پوشش دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha