داورزنی: برای تامین بودجه باید بجنگیم

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون والیبال گفت: به غیر از بخشی از بودجه که از سوی وزارت ورزش و کمیته المپیک تامین می‌شود، برای تامین بقیه هزینه‌ها باید بجنگیم.

به گزارش ایرنا، «محمدرضا داورزنی» امروز (دوشنبه) در نشست «محمدباقر نوبخت» معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه با روسای فدراسیون‌های المپیکی گفت: دوستانی که در این نشست حضور دارند، روسای مظلوم فدراسیون‌ها هستند که برای افتخارآفرینی تلاش می‌کنند. فدراسیون‌های ایران ملی هستند نه صنفی. فدراسیون‌ها حمایت شدند اما رفتن به المپیک فقط این نیست که پولی به فدراسیون‌ها تزریق شود که فقط در المپیک حاضر باشند.

وی افزود: مردم از ورزش انتظار کسب مدال و افتخار دارند. در این‌ دنیای نابرابر و با وجود تحریم‌ها ورزشکاران ایرانی معجزه می‌کنند. جز معجزه نمی‌توان اسم دیگری روی این کار گذاشت. ورزشکاران باید با تمام وجود کار کنند تا سهمیه بگیرند.

داورزنی گفت: اینکه بودجه فدراسیون‌ها افزایش یافته قابل تقدیر است ولی وقتی می‌بینیم مجلس ۱۰ فدراسیون را جدا می‌کند و به ۲ رشته تیمی که هزینه‌های زیادی دارند، بودجه خاصی تخصیص نمی‌دهد، کمی ناراحت می‌شویم. والیبال برای المپیک ۲۰۲۴ کارش را شروع کرده ولی هزینه‌ها بالا است. برای نمونه همین اعزام تیم‌ ملی به ایتالیا و لیگ ملت‌ها هفت میلیارد تومان هزینه داشت.

وی اظهار داشت: برای والیبال استعدادیابی شده که در حال حاضر در این سطح قرار داریم. در ۲ ماه آینده بدون شک دولت کمک‌های دیگری هم می‌کند اما حضور در المپیک و افتخارآفرینی به یک عزم ملی و حمایت‌های ویژه نیاز دارد.

رییس فدراسیون والیبال گفت: رفتن به المپیک در سراسر جهان یک امر ملی است. انتظارم از مجموعه دولت این است که یک‌سری حداقل‌ها را اجرایی کنند. یک‌ قهرمان المپیک انتظاراتی دارد. با وجود آنکه برخی موارد قانون هم شده‌ اما اجرایی نمی‌شود. استخدام یک‌ قهرمان و دادن حقوق به‌ وی، کمترین کار در حق این ورزشکار است. از تمام تلاش‌های دولت تشکر می‌کنیم اما نیاز به اصلاح ساختار داریم. مجلس هم اگر انتظاراتی دارد باید برای نیل به این اهداف، بودجه هم تخصیص دهد.

وی افزود: مثل بچه‌یتیم‌هایی هستیم که کمیته و وزارت ورزش به ما کمک می‌کنند اما مشخص نیست در ردیف بودجه دولت چه اندازه سهم داریم که برنامه‌ریزی کنیم. اگر من برنامه‌ای تدوین کنم که برای اجرایی‌شدن ۵۰ میلیارد تومان بودجه نیاز باشد به عنوان مثال ۵ میلیارد وزارت ورزش و یک تا ۲ میلیارد کمیته المپیک کمک می‌کند اما برای تامین بقیه منابع باید جنگید. در حالی که باید با فدراسیون‌هایی رقابت کنیم که بودجه سالیانه آنها ۵۰ میلیون دلار است.

داورزنی گفت: اگر قرار است در المپیک ۲۰۲۴ سهمیه‌های بیشتری بگیریم، فعالیت‌ها باید تبدیل به عزم ملی شود. نیاز داریم که مجلس و سایر ارگان‌ها کمک کنند و به اندازه انتظاراتی که از رشته‌ها دارند توجه کنند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha