اجلاس فوق‌العاده اتحادیه مجالس همکاری‌های اسلامی برگزار می‌شود

تهران- ایرنا- اجلاس فوق‌العاده اتحادیه مجالس عضو سازمان همکاری اسلامی با حضور هیات‌های پارلمانی ۱۵ کشور اسلامی به میزبانی مجلس و با هدف اعلام حمایت و همبستگی با مردم مظلوم و مقاوم فلسطین و تاکید بر جنایات رژیم صهیونیستی از ساعتی دیگر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حسین امیرعبداللهیان دستیار ویژه رییس مجلس روز دوشنبه با اعلام این خبر گفت: امروز اجلاس فوق‌العاده اتحادیه مجالس عضو سازمان همکاری اسلامی به میزبانی مجلس شورای اسلامی و بصورت حضوری - با رعایت پروتکل‌های بهداشتی- در تهران برگزار می‌شود.

دستیار ویژه رییس مجلس و دبیرکل کنفرانس بین‌المللی فلسطین افزود: هیات‌های پارلمانی و مجامع بین‌المللی پارلمانی ۱۵ کشور اسلامی از جمله عراق، اردن، سوریه، لبنان، تونس، الجزایر، پاکستان، افغانستان، مراکش، قطر، بورکینافاسو، کومور، ترکیه، فلسطین و... در نشست تهران حضور می‌یابند.

وی همچنین گفت: هدف از برگزاری اجلاس، اعلام حمایت و همبستگی با مردم مظلوم و مقاوم فلسطین، دفاع از مسجدالاقصی، تاکید بر نسل‌کشی و جنایات مبتنی بر آپارتاید رژیم جعلی صهیونیستی و درخواست محاکمه جنایتکاران صهیونیست در محاکم قضایی مستقل و بین‌المللی و فراخوان کمک کشورهای اسلامی به بازسازی غزه است.

به گفته امیرعبداللهیان در افتتاحیه اجلاس، محمدباقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی سخنرانی می‌کند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha