۳ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۳۶
کد خبرنگار: 2141
کد خبر: 84341236
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

امسال ۷۱ هکتار از مزارع گندم سرپل‌ذهاب طعمه حریق شد

قصرشیرین‌ - ایرنا - فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: در سال جاری ۷۱ هکتار از مزارع گندم این شهرستان دچار حریق شده که شامل ۵۰ هکتار گندم و ۲۱ هکتار هم پسمانده مزارع است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، نورالدین فرزادی پور روز دوشنبه در حاشیه بازدید از مراکز خرید گندم افزود: این حوادث به علت خطای انسانی یا دیگر عوامل رخ داده است.

وی اظهار داشت: با وجود خشکسالی و کاهش نزولات آسمانی که اراضی کشاورزی را تحت تاثیر قرار داد اما با سخت کوشی زارعین و با بهره‌گیری از سامانه گرمسیری، وضعیت نسبتا مطلوبی در برداشت گندم داریم.

فرزادی پور تاکید کرد: تاکنون حدود ۲۴ هزار تُن به صورت گندم دوروم و گندم معمولی از زارعین در هشت مرکز خرید خریداری شده که از این میزان  ۱۸ هزار تن گندم دورم است که توسط بخش خصوصی خریداری و به کارخانجات  تولید ماکارونی تحویل می‌شود.

فرماندار سرپل‌ذهاب گفت: شش هزار تُن گندم معمولی نیز خریداری شده که در سیلوها برای تامین آرد مورد نیاز مردم نگهداری خواهد شد.

فرزادی پور ادامه داد: ۳۳ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان به کشت گندم اختصاص یافته که پیش بینی می‌شود در مجموع ۶۰ هزار تن محصول برداشت شود.

او یادآور شد: با توجه به افت بارش نزولات آسمانی  نسبت به سال‌های گذشته، متاسفانه گندم زارهای دیم آسیب جدی دیدند و زارعین درآمد مطلوب ندارند.

از مجموع حدود ۵۵ هزار هکتار زمین کشاورزی و باغی در سرپل ذهاب، ۵۲ هزار و ۷۰۰ هکتار مزارع کشاورزی است که سالیانه ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزار تن محصولات زراعی و از  ۲ هزار و ۳۰۰ هکتار آن باغ است که سالیانه حدود ۱۴ هزار تن انوع محصولات از آن برداشت می‌شود.

سرپل‌ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha