۳ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۴
کد خبرنگار: 1782
کد خبر: 84341205
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد ۳.۳۶ درصدی تولید برق در نیروگاه گازی خلیج‌فارس

بندرعباس- ایرنا- روابط عمومی شرکت تولید برق خلیج فارس اعلام کرد: تولید برق در نیروگاه گازی خلیج‌فارس درسال گذشته(۹۹) به میزان میزان۳.۳۶ درصد نسبت به سال قبل آن افزایش یافت و به میزان پنج میلیون ۵۸۴ هزار و ۷۶۵ مگاوات رسید.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از روابط عمومی نیروگاه خلیج فارس، میزان آمادگی تولید نیروگاه گازی خلیج فارس در سال ۹۹ با افزایش ۳.۱۰ درصدی به شش میلیون و ۴۱۷ هزار و ۹۰۰ مگاوات رسید و میزان خروج اضطراری(تریپ) واحدها  نیز ۸.۶۸ درصد کاهش یافت.

براساس این گزارش، با وجود محدودیت‌های بسیار در تامین مواد اولیه مورد نیاز در ساخت قطعات و تجهیزات مورد نیاز به واسطه تحریم‌های موجود، به منظور حفظ سطح آمادگی نیروگاه جهت تولید انرژی در پیک سال ۱۴۰۰، تعمیرات اساسی دو واحد (واحدهای GT۱۱ و GT۴۱) در سال جاری برنامه ریزی شد که تاکنون تعمیرات اساسی یک واحد انجام شده و تعمیرات اساسی واحد دوم (GT۴۱) نیز درمراحل پایانی است.

نیروگاه گازی خلیج‌فارس دارای شش واحد ۱۶۵ مگاواتی است که در فاصله ۴۵ کیلومتری شمال شرقی بندرعباس در منطقه قلعه قاضی و ۱۱ کیلومتری میدان گازی سرخون، دارای ظرفیت تولید ۹۹۰ مگاوات قرار دارد.

این نیروگاه در زمینی به مساحت ۱۱۰ هکتار ساخته شده که ۳۵ درصد برق استان هرمزگان را تامین و هر سال حدود ۵ میلیارد کیلووات ساعت برق تولید می‌کند.

استان هرمزگان دارای ۷ نیروگاه شامل نیروگاه هرمزگان، گنو، منطقه ویژه، کیش، قشم، لاوان و خلیج فارس (قلعه قاضی) با ظرفیت تولید سه هزار مگاوات درماه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha