آزادسازی خرمشهر نتیجه همدلی ملت غیور ایران از مهین اسلامی بود

قصرشیرین- ایرنا- فرمانده تیپ ۷۱پادگان ابوذر سرپل‌ذهاب گفت: حماسه بزرگ آزادسازی خرمشهر نتیجه همدلی و هم‌افزایی نیروهای مسلح و حضور ملت غیور ایران در حراست از میهن اسلامی بود.

سرتیپ دوم ستاد «جلیل شاطری» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با گرامیداشت سالروز سوم خرداد و آزاد سازی خرمشهر، افزود: حماسه عظیم و ماندگار آزادسازی خرمشهر در سوم خرداد سال ۱۳۶۱، جلوه‌ای عظیم از نصرت الهی و محصول وحدت، همدلی و هم‌افزایی نیروهای مسلح، حضور حماسی ملت غیور ایران در حراست از میهن اسلامی، پیروزی در تقابل اراده‌ها و به ثمر نشستن وعده الهی بود.

وی اظهار داشت: غرورآفرینان ایران اسلامی با توکل به خدا، اعتماد و اطمینانی که به نصرت‌های الهی داشتند و آن را از لِسان و چهره پر از امید و آرامش حضرت امام خمینی (ره) به ودیعه گرفته بودند، با همدلی و هم‌افزایی، برگی دیگر به اوراق زرین و پرافتخار کشور افزودند.

فرمانده تیپ ۷۱ پادگان ابوذر سرپل ذهاب در ادامه گفت: رزمندگان اسلام، خرمشهر را با نثار خون عزیزترین مردانِ مرد این مرز و بوم از دشمن بعثی پس گرفته و آن را به میهن ما بازگرداندند.

سرهنگ شاطری بیان کرد: فرزندان ملت بزرگ و غیور ایران اسلامی در ارتش جمهوری اسلامی ایران دست در دست سایر نیروهای مسلح، با پیروی از تدابیر داهیانه رهبر حکیم انقلاب در سالی که مزین به سال «جهش تولید» است با به کارگیری نیروی انسانی کارآمد و عناصر نخبه، بستر جهش تولید را با پیدایش یک اراده قوی برای قطع امید از بیرون و توجه و تمرکز حداکثری به ظرفیت‌های درون‌زا، اجرای طرح‌های خود را با آمادگی و تحقق شعار «ما قوی هستیم» پی‌گیری نموده و هر گونه طمع‌ورزی دشمنان را در نطفه خفه کرده و حماسه‌ای ماندگار همچون فتح خرمشهر را، خواهند آفرید.

به گزارش ایرنا و به گفته مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کرمانشاه در عملیات آزادسازی شهر خرمشهر استان کرمانشاه ۴۱ شهید و ۳۰ جانباز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

شهر خرمشهر در تاریخ سوم آبان سال ۵۹ توسط رژیم بعث اشغال و در تاریخ سوم خرداد سال ۶۱ در قالب عملیات بیت المقدس آزاد شد، در این عملیات پنج هزار و ۳۸۰ کیلومتر از اراضی اشغال شده کشورمان که ۱۸۰ کیلومتر آن خط مرزی بود و همچنین شهر خرمشهر آزاد شد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha