دوومیدانی‌کاران نابینا و کم‌بینای پارالمپیکی مشخص شدند

تهران- ایرنا- ورزشکاران دوومیدانی نابینایان‌ و کم بینایان برای حضور در بازی‌های پارالمپیک توکیو مشخص شدند.

🎥به گزارش ایرنا، مرحله پایانی مسابقات رکوردگیری دوومیدانی برای مشخص شدن نفرات اعزامی به بازی‌های پارالمپیک توکیو با حضور  ورزشکاران نابینا و کم بینا در مجموعه ورزشی آفتاب انقلاب برگزار شد.

 با بررسی رکوردهای به دست آمده توسط فدراسیون نابینایان و کمیته ملی پارالمپیک، ورزشکاران اعزامی به پارالمپیک توکیو مشخص شدند.

«علی پیروج» در پرتاب نیزه با ثبت رکورد ۶۵.۴۲ متر، «سامان پاکباز» با رکورد ۱۶.۲۵ متر در پرتاب وزنه، «وحیدعلی نجیمی» دونده ۴۰۰ متر با رکورد ۴۹.۵۸ ثانیه و «امیر خسروانی» در پرش طول با رکورد ۷ متر و ۳۱ سانتی‌متر به عنوان نفرات اعزامی به پارالمپیک توکیو معرفی شدند.

هم‌چنین قرار است اواخر خرداد یک مسابقه دیگر رکوردگیری با حضور «مهدی اولاد» و «نورمحمد آرخی» در ماده پرتاب وزنه برگزار شود و در صورتی که این ۲ ورزشکار به رکوردهای مدنظر کمیته ملی پارالمپیک دست یابند مسافر توکیو خواهند شد.

«مهدی اولاد» نفر اول رنکینگ جهانی بدلیل مصدومیت در مرحله پایانی رکوردگیری شرکت نکرده بود. با توجه به عملکرد اولاد و آرخی اعزام ۶ سهمیه ورزشکاران نابینا دوومیدانی به پارالمپیک توکیو زیاد است.

همچنین ۲ جودوکار نابینای ایران تابستان امسال به توکیو اعزام خواهند شد. «وحید نوری» و «محمدرضا خیرالله‌زاده» ۲ جودوکاری هستند که در لیست اعزام کمیته ملی پارالمپیک قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha