دستورالعمل تحلیل سوالات امتحانات نهایی پایه دوازدهم ابلاغ شد

تهران- ایرنا- مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش، دستورالعمل تحلیل سؤالات امتحانات نهایی سال ۱۴۰۰ پایه دوازدهم را به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ابلاغ کرد.

به گزارش وزارت آموزش و پرورش، در راستای تجزیه و تحلیل کشوری سؤالات امتحان نهایی نوبت های خرداد، شهریور و دی ماه، برنامه ابلاغی سال ۱۳۹۹، از سوی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی، «دستورالعمل تحلیل سؤالات امتحانات نهایی سال ۱۴۰۰»، به ادارات کل آموزش و پرورش استان ها ارسال شد.

بر اساس این دستور العمل، ستاد امتحانات استان، تمهیداتی فراهم کند تا در زمان مقرر و قبل از پلمب حوزه های تصحیح، اطلاعات درخواستی امتحانات نهایی دروس رشته های تحصیلی شاخه نظری دانش آموزان روزانه پایه دوازدهم، پس از پایان تصحیح هر درس، طبق دستورالعمل جمع آوری و با دقت و صحت در سامانه (qb) به نشانی http://qb.medu.ir بارگذاری شود.

در بخش هایی از این دستورالعمل آمده است: با توجه به این که تمام دروس امتحانات نهایی رشته های تحصیلی شاخه نظری دانش آموزان روزانه پایه دوازدهم، مندرج در برنامه امتحانات نهایی، در ارزیابی کشوری، مورد ارزیابی قرار می گیرند، لازم است کدکاربری مجزا برای تمامی حوزه های تصحیح و سرگروه های آموزشی استان و مناطق، توسط رییس اداره سنجش استان  تعریف و دراختیار رؤسای حوزه های تصحیح قرار گیرد.

رییس یا منشی حوزه تصحیح برای هر درس، نمونه برگ های درخواستی را به صورت کاملاً تصادفی و جداگانه (دخترانه با کد داوطلبی زوج و پسران با کد داوطلبی فرد) انتخاب و در سامانه (qb) وارد کنند.

نمرات تصحیح نهایی مصحح دوم یا مصحح سوم (در صورت وجود)، در تکمیل نمون برگ ها ملاک عمل قرار گیرد، همچنین درج شماره داوطلبی در سامانه (qb)، جهت تحلیل های تکمیلی و ارسال اوراق نمونه مورد درخواست به مرکز الزامی است.

همچنین ارزیابی «تحلیل نتایج امتحانات نهایی»، در سطح استانی و مناطق در متن دستورالعمل توضیح داده شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha