نام شهید صیاد شیرازی یادآور پیروزی‌های بزرگ دفاع مقدس است

تهران-ایرنا- فرمانده کل ارتش گفت: نام شهید صیاد شیرازی قرابتی جداناشدنی با پیروزی‌های بزرگ دوران دفاع مقدس مانند آزادسازی بستان، آزادسازی خرمشهر و عملیات مرصاد دارد و هرگاه صحبت از پیروزی‌های بزرگ است نام صیاد شیرازی برجسته است.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، سرلشکر سید عبدالرحیم موسوی روز دوشنبه در آیین رونمایی از هشت ترجمه کتاب در کمین گل سرخ که در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، با تبریک فرارسیدن سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر، افزود: سوم خرداد نقطه عطف دفاع مقدس مقدس بود. روزی که با عملیات بزرگ بیت‌المقدس خرمشهر به دامان کشور بازگشت و هرگز این روز و آن حماسه‌آفرینی‌ها فراموش نخواهد شد.

فرمانده کل ارتش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای راه حق بویژه امیر الشهدای ارتش اسلام امیر سپهبد شهید صیاد شیرازی اظهار کرد: نام شهید صیاد شیرازی قرابتی جدا ناشدنی با پیروزی‌های بزرگ دوران دفاع مقدس مانند آزادسازی بستان، آزادسازی خرمشهر و عملیات مرصاد دارد و هرگاه صحبت از پیروزی‌های بزرگ است نام صیاد شیرازی برجسته است و هر جا سخن از صیاد شیرازی می‌شود خاطرات شیرین پیروزی‌های بزرگ را در ذهن‌ها و دل‌ها تداعی می‌کند و این نتیجه اخلاص این مرد بزرگ است.

وی با اشاره به ترجمه کتاب "در کمین گل سرخ" به هشت زبان زنده دنیا گفت: این کار از جهات مختلف شایسته تقدیر و تشکر است اما آنچه اهمیت بیشتر دارد این است که انتشار فرهنگ و زندگی شهدایی مانند شهید سپهبد صیاد شیرازی خواست رهبر معظم انقلاب است و ما سربازان این دیار تلاش کردیم تا این خواست فرماندهی کل قوا اجرایی شود.

آیین رونمایی از ۸ ترجمه کتاب در کمین گل سرخ به زبان‌های انگلیسی، فرانسوی، ایتالیایی، روسی، عربی ، اردو، اذری،و ترکی استانبولی صبح امروز با حضور فرمانده کل ارتش برگزار شد. کتاب در کمین گل سرخ شرح زندگینامه شهید سپهبد علی صیاد شیرازی را به رشته تحریر درآورده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha