مددجویان ندامتگاه قزلحصار واکسن کرونا دریافت می‌کنند

تهران - ایرنا - مدیر ندامتگاه قزلحصار گفت: بر اساس جلسه مشترک با رئیس موسسه سرم سازی رازی، قرار است در مرحله دوم واکسیناسیون، مددجویان این ندامتگاه واکسن کرونا دریافت کنند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از اداره کل زندان های استان تهران، اشکان کمالی در نشستی با علی اسحاقی رئیس موسسه سرم سازی رازی که با هدف ارائه راه های توسعه همکاری بین دو مرکز برگزار شد، افزود: در مرحله اول بر اساس برنامه‌ریزی ستاد ملی کرونا، کادر درمان شاغل در زندان همراه با سایر کادر درمان کشور واکسن کرونا دریافت کردند.

مدیر ندامتگاه قزلحصار اظهار داشت: تعدادی از مددجویان دارای بیماری‌های زمینه‌ای که در این مرکز، دوران حبس را سپری می کنند، واکسن کرونا دریافت کرده‌اند و در این جلسه در خصوص تأمین واکسن مورد نیاز برای دیگر مددجویان بحث و بررسی شد.

وی با اشاره به ضرورت ارتقای امور بهداشتی و درمانی گفت: کادر درمان ندامتگاه با تمام توان در مقابل ورود ویروس کرونا ایستادگی می‌کند.

مدیر ندامتگاه قزلحصار  خاطرنشان کرد: از آن جا که این مرکز مختص نگهداری زندانیان موادمخدر است، بیش از پیش باید در بخش قرنطینه به موضوع غربالگری اهمیت داده شود تا هیچ ابتلایی به این بیماری نداشته باشیم.

وی ادامه داد:  نظارت و کنترل مستمر بر عوامل‌ محیطی در ارتقای سلامت‌ افراد نقش‌ اساسی دارد و در سایه محیطی سالم و بهداشتی می‌توان در تغییر، رشد و باز پروری شخصیت مددجویان اثرگذار بود و  به اهداف متعالی سازمان زندانها در اصلاح و تربیت زندانیان نائل آمد.

کمالی گفت: از آنجا که کشور در شرایطی قرار دارد که پروتکل های بهداشتی باید با دقت رعایت شود، مناسب بودن محیط زندان‌ها و همه فضاها نقش مهمی در سلامت فیزیکی و روانی زندانیان دارد.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha