مشترکان کردستانی با خاموش کردن یک لامپ مانع از قطعی برق شوند

سنندج - ایرنا - معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق کردستان با بیان اینکه تابستان بسیار سختی از لحاظ تامین انرژی در پیش است، گفت: مشترکان استان با خاموش کردن یک لامپ ۱۰۰ واتی اضافی در ساعات پیک بار، می‌توانند این شرکت را کمک کرده و مانع از اعمال خاموشی شوند.

سیدمحمد فتحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مشترکان کردستانی می‌توانند با استفاده درست از برق و خاموش کردن یک لامپ ۱۰۰ واتی در ساعات اوج بار، ۶۸ مگاوات مصرف برق را کاهش دهند.

وی به افزایش ۲۵ درصدی مصرف برق در استان طی سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال اشاره کرد و افزود: خشکسالی، کاهش آب پشت سدها و پایین آمدن ظرفیت تولید برق نیروگاه‌های برقابی، وزارت نیرو را ناچار به اعمال خاموشی در کشور کرده است.

 معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع برق کردستان یادآور شد: طی ۲ سه روز اخیر در استان کردستان هم با توجه به افزایش مصرف برق، خاموشی‌های برنامه‌ریزی شده در دستور کار شرکت برق قرار گرفته است.

فتحی با بیان اینکه امروز سقف تعیین شده مصرف برق برای کردستان ۳۶۰ مگاوات است، اضافه کرد: این امکان وجود دارد که سقف اعلام شده کاهش یابد، بنابراین به ناچار و در صورت مصرف بالای مشترکان، باز هم مدیریت بار و خاموشی اعمال خواهد شد.

وی از مشترکان خواست در ساعات پیک بار(۱۲ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۴) از وسایل پرمصرف برقی استفاده نکنند و اظهار داشت: مشترکان کولر گازی را روی ۲۵ درجه و کولر آبی را روی دور کُند قرار دهند.

در حال حاضر ۶۸۳ هزار مشترک، ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و تمام روستاهای بالای پنج خانوار در کردستان از خدمات شرکت برق بهره‌مند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha