فرماندار: جوانان بافق با ازدواج آسان زمین دریافت می‌کنند

یزد - ایرنا - فرماندار بافق گفت: جوانانی که سال ۱۴۰۰ از طریق ازدواج آسان، زندگی مشترک خود را شروع کنند یک قطعه زمین در چارچوب طرح مسکن ملی با موافقت ستاد استان و اداره کل راه و شهرسازی یزد دریافت می‌کنند.

سید مهدی طلائی مقدم روزدوشنبه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان و کاهش هزینه‌های گزاف ازدواج این قشر با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر در سال ۱۳۶۱ خورشیدی ، با اشاره به برخی مزیت‌های دوران کرونا در یک سال گذشته، افزود: با واگذاری زمین به زوج های جوان تلاش می‌کنیم تا امید به خانه‌دارشدن جوانان تقویت شود.

وی تصریح کرد: در اجرای این طرح و پرداخت تسهیلات بانکی به زوج‌های جوان و دریافت وام ازدواج در سال جاری قسمت عمده ای از مشکلات مسکن این قشر در شرایطی که قیمت زمین در شهر گران است، رفع شود.

 رییس شورای ورزش و جوانان بافق خاطرنشان کرد: با مدیریت صحیح و ساماندهی مخارج ازدواج و هزینه کمتر، می توان بهترین برنامه‌های فرهنگی را برای شروع زندگی جوانان فراهم کرد.

 وی به شیوع ویروس کرونا و مزایای ترویج ازدواج آسان در جامعه اشاره کرد و گفت: در این دوران، آمار ازدواج  افزایش یافت و  یکی از دلایل آن ترویج ازدواج‌های آسان ، پیشگیری از ریخت و پاش  و جلوگیری از هزینه‌های زاید و گزاف است.

طلائی مقدم با تاکید بر فرهنگ سازی و رونق ازدواج آسان در جامعه تصریح کرد: با مدیریت صحیح و ساماندهی مخارج ازدواج و هزینه کمتر، می توان بهترین برنامه‌های فرهنگی را برای شروع زندگی جوانان فراهم کرد.

همچنین وی با اشاره به ظرفیت بالای شهرستان در صنعت گردشگری ، گفت : در حوزه گردشگری بافق، هیچ محدودیتی برای سرمایه گذاری و هزینه کرد برای رونق و توسعه این صنعت وجود ندارد.

طلائی مقدم با تاکید بر احترام به فرهنگ و آداب و رسوم مردم منطقه خاطرنشان کرد: در شهرستان به دنبال مسافر نیستیم، ما به دنبال گردشگر هستیم، اگر فردی به بافق آمد باید فرهنگ و آداب این دیار تاریخی را بداند و آن حفظ کند.

فرماندار بافق به دنبال درخواست از سمن‌های فعال شهرستان برای ارسال برنامه های نوروز سال ۱۴۰۱ افزود: در شرایط کرونا می‌شود با برنامه ریزی و مدیریت صحیح بهترین برنامه‌های فرهنگی و هنری را برای نوروز  اجرا کرد و  این آمادگی را داریم و اعلام همکاری می‌کنیم.

او همچنین بر آموزش خانواده‌ها برای ارتقای سطح سواد رسانه‌ای و افزایش کیفیت زندگی تاکید کرد و گفت: برای آموزش خانواده‌ها آمادگی و مساعدت لازم انجام می شود مشروط به اینکه بهترین مشاوره خانواده در سطح کشور برای آموزش برگزیده شود.

در ادامه این نشست برخی از جوانان منتخب شهرستان در خصوص پاره ای مسایل و مشکلات از جمله فضای مجازی، اشتغال، ظرفیت‌های گردشگری، حوزه ورزش شهرستان مطالبی را بیان کردند که فرماندار قول پیگیری داد.

مصطفی فتاحی معاون عمرانی فرمانداری بافق هم سال گذشته گفته بود که در اجرای مرحله اول واگذاری طرح اقدام ملی مسکن، زمین ۷۲ نفر از متقاضیان این شهرستان به قید قرعه مشخص و تحویل شد و هیچگونه محدودیتی هم برای واگذاری اراضی به واجدان شرایط وجود ندارد.

از آمار ازدواج شهرستان بافق اطلاعی در دست نیست و مسوول مربوطه فعلا حاضر به پاسخگویی نبود.

مرکز شهرستان ۵۸ نفری بافق در فاصله ۱۱۰ کیلومتری جنوب شرق شهر یزد قرار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha