انتخابات بارزترین نماد مردم‌سالاری دینی کشور است

شهرکرد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری گفت: ایجاد فضای امن و آرام برای برگزاری انتخابات و تحقق مشارکت حداکثری مهمترین و اصلی‌ترین وظیفه مجریان انتخابات است و انتخابات بارزترین نماد مردم‌سالاری دینی در کشور است.

جعفر مردانی شامگاه یکشنبه در نشست ستاد انتخابات این استان افزود: انتخابات بارزترین نماد مردم‌سالاری دینی و نشانه مقبولیت نظام و حکومت است و از اهمیت بالایی در کشور برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه شرکت در انتخابات یک حرکت نمایشی نیست بلکه سرمایه‌گذاری در جهت تداوم آرمان های نظام است، اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان نظام و کشور در صدد ناامید کردن مردم هستند و تلاش دارند تا انتخابات با مشارکت حداقلی برگزار شود، باید تمام توان خود را برای خنثی کردن این توطئه دشمن به کار گرفت و فضای امن و آرامی را برای حضور در پای صندوق‌های رای فراهم کرد.

مردانی ایجاد فضای امن و آرام برای برگزاری انتخابات را مهمترین و اصلی‌ترین وظیفه مجریان انتخابات دانست و افزود: در همین رابطه می‌طلبد تمامی اقدامات و تجهیزات مورد نیاز تامین و فضای مطلوب و به دور از دغدغه با توجه به شرایط شیوع کرونا در استان فراهم شود.

رییس ستاد انتخابات چهارمحال و بختیاری با تاکید بر بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های استان برای برگزاری هر چه بهتر انتخابات اظهار داشت: در صورت نیاز به بالگرد، خودرو و سایر تجهیزات و امکانات باید تلاش شود از ظرفیت‌های استان و شهرستان ها استفاده شود.

مردانی تلاش برای تحقق مشارکت حداکثری را از دیگر وظایف مجریان انتخابات برشمرد و افزود: در همین راستا فرمانداران و بخشداران با برگزاری نشست با احزاب، رسانه‌ها و معتمدان، زمینه مناسبی برای مشارکت حداکثری مردم فراهم کنند.

وی از افزایش تعداد شعب اخذ رای در استان با توجه به شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: تعداد شعب به یک هزار و ۱۶۴ شعبه افزایش یافته است.

به گزارش ایرنا، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهری، روستایی و عشایری همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار خواهد شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha