پنج هزار میلیارد ریال پروژه درمانی در جنوب فارس افتتاح وکلنگ زنی شد

لارستان- ایرنا- افزون بر پنج هزارمیلیارد ریال پروژه درمانی و بیمارستانی یکشنبه دوم خرداد ۱۴۰۰ با حضور قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در شهرهای لار، بیرم، خنج و اوز در جنوب فارس افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش ایرنا، برخی از این طرح ها شامل آغاز عملیات اجرایی بیمارستان فوق تخصصی شهرستان خنج با اعتبار پیش بینی شده ۲ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال ، افتتاح بخش کرونایی  بیمارستان امام رضا (ع) با اعتباری افزون بر ۶۰ میلیارد ریال و زیربنای حدود ۹۷۳ متر مربع است که مدت بستری بیماران را تا حدود ۷۲ ساعت نیز افزایش می دهد.

همچنین بخش اورژانس بیمارستان امام رضا (ع) لار با اعتباری حدود ۶۰ میلیارد ریال و زیربنای ۹۰۰ متر مربع، بخش مراقبت های ویژه اطفال و بخش زنان این بیمارستان آموزشی و درمانی در مجموع با اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال و همچنین پانسیون ۹ واحدی پزشکان با اعتباری افزون بر۵۵ میلیارد ریال و زیرببای ۹۳۴ متر مربع نیز از دیگر طرح های  درمانی افتتاح شده با حضور جان بابایی معاون وزیر بهداشت در شهرستان لارستان بود.

معاون درمان وزیر بهداشت در آیین افتتاح و کلنگ زنی این طرح های مهم درمانی گفت: نقش ممتاز و تعیین کننده خیرین و نیک اندیشان در ساخت این پروژه های مهم درمانی قابل تحسین و تقدیراست.

 قاسم جان بابایی اضافه کرد : به طورحتم همین مشارکت مثال زدنی و حضور خیرین درساخت و توسعه فضاهای درمانی و بیمارستانی سبب شده تا منطقه لارستان و شهرهای جنوب فارس هم اینک در کانون توجه مسئولان و مقامات عالی وزارت بهداشت بیش از پیش قرار بگیرد.

وی بیان کرد: پروژه های عظیم درمانی و بیمارستانی در منطقه جنوب فارس و شهرستان های لارستان، خنج، گراش و اوز این منطقه را به یکی از قطب های مهم پزشکی در سطح کشور تبدیل خواهد کرد.

او گفت: بخش مراقبت های ویژه بیمارستان اطفال و زنان شهر لار که در سطح استان فارس به جز بیمارستان نمازی شیراز در هیچ جای استان با این حجم تجهیزات و فضای فیزیکی مجهز وجود ندارد می تواند به قطب درمانی شهرهای جنوبی استان تبدیل شود و حتی برخی استان های همجوار را نیز پوشش دهد.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: همچنین در شهرستان گراش و با توجه به بخش های مهم و تجهیزات پیشرفته پزشکی به ویزه در بخش سرطان نیز می تواند به عنوان قطب درمان بیماران سرطانی در کشور نیز تبدیل شود.

جان بابایی افزود: باید با برنامه ریزی مدون و نیازسنجی درست سعی شود که بخش های بیمارستانی و درمانی در شهرهای جنوبی استان مکمل همدیگر شوند و هر شهرستان و بیمارستانی به فراخور توانمندی و ظرفیت های بالقوه خود پاسخگوی نیاز درمانی مردم منطقه و حتی کشور شوند.

وی بیان کرد: با ورود و مشارکت خیرین و نیک اندیشان ، منطقه لارستان بزرگ و شهرهای جنوبی فارس ظرف سال های آینده با تحولات و رونق مثال زدنی در حوزه سلامت روبرو خواهد شد  البته باید سعی شود که ساخت و تعهد خیرین در اجرای پروژه های بیمارستانی و درمانی نیزهدفمند و برپایه نیازمندی های اساسی منطقه و مردم باشد.

جان بابایی همچنین در این سفر یک روزه از برخی بیمارستان ها و مراکز درمانی و پروژه های در حال اجرای حوزه سلامت شهرهای جنوبی فارس بازدید کرد و قول مساعد داد که وزارت بهداشت با تمام توان آماده است تا فضاهایی درمانی و بیمارستانی که با حضور خیرین در آستانه بهره برداری و یا در حال اجرا هستند، تجهیز کند.

بیمارستان خیرساز  ۱۰۰ تختخوابی راهپیما در شهرستان اوز با پیشرفت فیزیکی بالای ۶۰ درصد ،با اعتباری افزون بر یک هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و زیربنای حدود ۱۶ هزار متر مربع،  بیمارستان خیرساز قلب وعروق لارستان با زیربنای حدود ۲۵۰ متر مربع شامل بخش های آی سی یو، پی سی سی یو،سی سی یو و آنژیوگرافی و با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد و مرکز درمانی و تخصصی سرطان امام حسن مجتبی از دیگر طرح های مهم درمانی مورد بازدید امروز معاون وزیر بهداشت به شهرستان لارستان و جنوب فارس بود.

جان بابایی همچنین از پروژه های در حال ساخت حوزه سلامت پردیس دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز بازدید و از سهم و مشارکت خیرین در این مجتمع قدردانی کرد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی لارستان نیز گفت: عملیات اجرایی این سایت دانشگاهی که ۵۳ هکتار نیز وسعت دارد، از سال ۹۳ تاکنون و با همت و مشارکت فعال خیرین و نیک اندیشان این شهرستان آغاز شده است.

بهزاد رضایی گفت: ساختمان ها و فضاهای فیزیکی موجود در این سایت شامل مجموعه ای کامل از بخش های مختلف از جمله اداری، دانشگاهی، آموزشی و بهداشتی، خدماتی و ورزشی است.

وی بیان کرد: پردیس دانشکده علوم پزشکی لارستان فارس که مجموعه ای کامل و تجمیع شده از بخش های مختلف آموزشی، بهداشتی،درمانی، اداری، پژوهشی، خدماتی و ورزشی را شامل می شود و هم اینک با همت و مشارکت دولت و خیرین درحال اجراست برای تکمیل و بهره برداری کامل ، رقمی افزون بر ۲ هزار میلیارد ریال نیاز دارد.

رضایی ادامه داد: در این پردیس دانشگاهی همچنین بیش از سه هزار و ۲۰۰ مترمربع  خوابگاه دانشجویی، ۸۵۰ متر  برای ساختمان مجتمع فرهنگی ، هزار و ۴۰۰ متر برای ساختمان معاونت غذا و دارو ، سه هزارو ۲۰۰ متر مجموعه ستاد دانشکده و فضای اداری طراحی و پیش بینی شده است.

وی گفت: همچنین یک هزار مترمربع زیربنای آموزشگاه بهورزی و هزار و ۵۰ متر مربع نیز برای ساخت استاد سرا که هم اینک ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد در این سایت طراحی شده است که تکمیل و بهره برداری این پردیس بسیاری از نیازها و خدمات بهداشی، درمانی و آموزشی در مناطق جنوبی استان فارس و حتی استان های همجوار را پوشش خواهد داد.

لارستان به مرکزیت شهر لار با جمعیتی بیش از ۲۳۰ هزار نفر در حدود ۳۸۰ کیلومتری جنوب شیراز واقع است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha