۲ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۹:۴۸
کد خبرنگار: 1228
کد خبر: 84340363
۱ نفر

برچسب‌ها

تظاهرات بزرگ پاکستانی‌ها در حمایت از فلسطین در کراچی

اسلام‌آباد - ایرنا - هزاران نفر از اقشار مختلف مردم، فعالان سیاسی و هواداران احزاب مذهبی پاکستان روز یکشنبه با حضور در تظاهرات بزرگ "حمایت از فلسطین" در شهر «کراچی» بار دیگر انزجار خود از رژیم اشغالگر صهیونیستی و پشتیبانی از آرمان‌های آزادی قدس را اعلام کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از رسانه‌های پاکستانی، تجمع بزرگ حامیان فلسطین به اهتمام حزب جماعت اسلامی و مشارکت سایر گروه‌های مذهبی امروز در بزرگراه "فیصل" شهر کراچی برگزار و شرکت کنندگان پیروزی جبهه مقاومت در جنگ ۱۲ روزه با رژیم صهیونیستی را به فلسطینیان و جهان اسلام تبریک گفتند.

سخنرانان با تاکید بر موقعیت برتر گروه‌های مقاومت فلسطینی و مردم شجاع این کشور در مقابل دشمن صهیونیستی، افزودند: آتش بس با نیروهای اشغالگر اسرائیل نتیجه‌ای پایداری نخواهد داشت و ملت اسلامی و حاکمان آنان باید برای حل پایدار مساله فلسطین متعهد به نقش آفرینی باشند.

سناتور «سراج الحق» رهبر حزب جماعت اسلامی پاکستان تهاجم ارتش رژیم اسرائیل در نوارغزه را به شدت محکوم کرد و گفت: نهادهای بین المللی جلوی توطئه قدرت‌های غربی برای سرپوش گذاشتن بر جنایات صهیونیست‌ها را بگیرند.

وی افزود: پیروزی قطعی علیه رژیم صهیونیستی متعلق به فلسطینیان و گروه‌های مقاومت است و جهان اسلام همچنین مردم پاکستان تا آخرین نفس از نبرد آنان حمایت می‌کنند.

تظاهرات بزرگ پاکستانی‌ها در حمایت از فلسطین در کراچی

شخصیت‌های پاکستانی وابسته به احزاب مختلف سیاسی و مذهبی این کشور نیز طی سخنرانی در راهپیمایی حمایت فلسطین تاکید کردند: حاکمان عرب سازشکار با رژیم صهیونیستی دست از خیانت به فلسطین بردارند و نباید به ابزاری برای تضعیف جبهه مقاومت تبدیل شوند.

آنان گفتند: غلبه مقاومت فلسطین بر رژیم صهیونیستی تمام سناریوها مبنی بر سازش با اسرائیل و توطئه‌هایی از قبیل معامله قرن را دفن کرد.

هزاران نفر از شرکت کنندگان در تظاهرات ضداسرائیلی امروز در کراچی با در دست داشتن پرچم‌های فلسطین و گروه‌های مقاومت، علیه رژیم صهیونیستی شعار سرداده و بر تداوم حمایت از آرمان‌های آزادی قدس تاکید کردند.

تظاهرات بزرگ پاکستانی‌ها در حمایت از فلسطین در کراچی

«اسلام‌آباد» پایتخت پاکستان و دیگر شهرهای این کشور نیز روز جمعه گذشته شاهد خروش مسلمانانی بود که از زمان آغاز تهاجم دشمن صهیونیستی به غزه و عملیات کشتار مردم فلسطین، دست به اعتراض زدند. این راهپیمایی‌های سراسری همزمان با برقراری آتش بس در غزه پس از جنگ ۱۲ روزه با رژیم صهیونیستی، با حضور مقام‌های ارشد دولت، رهبران سیاسی، نمایندگان مجالس، رهبران احزاب مخالف، پیر و جوان، زن و کودک برگزار شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha