آقامحمدی: آموزش و ارتقای مهارت‌های عملی بستری برای افزایش اشتغال است

تهران - ایرنا - عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تشریح رویکرد توانمندسازی محلات و مناطق حاشیه‌ای گفت: آموزش و ارتقای مهارت‌های عملی می‌تواند بستر مناسبی برای افزایش اشتغال و کارآفرینی در محلات فراهم سازد.

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، علی آقا محمدی در نشست امروز - یکشنبه - تحول محلات کشور که با حضور دستگاه‌های ذی ربط در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه پیشران تحول و پیشرفت معنادار در محلات و حوزه‌های حاشیه نشینی شهرهای کشور، تقویت مردم و آموزش عمومی است، گفت: باید ساکنان محلات را با آموزش های لازم به سمت کار و اشتغال آفرینی سوق دهیم.

 آقا محمدی با اشاره به ضرورت هماهنگی و همکاری مابین دستگاه‌های ذی‌ربط در ساماندهی امور محلات کشور و ایجاد دفاتر تسهیل‌گری گفت: دفاتر تسهیلگری یکی از ظرفیت های تحول محلات کشور محسوب می‌شوند و از این ظرفیت باید به شکل مناسب و کارا بهره برد.

وی گفت: یکی از چالش‌ها در موضوع محلات و حاشیه‌نشینی شهرها، موضوع مهم تقسیمات کشوری است و در این خصوص باید با در نظر گرفتن جمیع جهات اعم از اقتصادی و فرهنگی تصمیم گیری شود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار کرد: شهرسازی و تبدیل روستاهای بزرگ به شهرها  ظرفیت حاشیه نشینی را به همراه دارد و برای همین باید نهایت دقت و حساسیت در این حوزه به خرج داده شود.

آقا محمدی با اشاره به اینکه یکی از چالش‌های موجود در محلات حاشیه و بافت فرسوده، مساله اعتیاد است، گفت: باید به این معضل به عنوان یک بیماری مهم اجتماعی توجه کرد. تجربه نشان داده که جمع کردن محل معتادان در عمل باعث کوچ آنها به مکانی دیگر و انباشت بیشتر مشکلات شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه می‌توان با تاسیس مکان‌هایی مشخص از پراکندگی این معضل جلوگیری کرد، گفت: برای همین ضرورت دارد در کشور به سمت استفاده از ابزارهای نرم و فرهنگی در حل چالش اعتیاد حرکت کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha