۴۵درصد از سهم اعتبارات طرحهای جهش تولید چهارمحال و بختیاری تخصیص یافت

شهرکرد- ایرنا- رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی چهارمحال و بختیاری گفت: تاکنون ۴۵ درصد از سهم مربوط به اعتبارات ملی پروژه‌های مصوب برنامه جهش تولید استان در سال ۱۳۹۹ تخصیص یافته است.

علی شهریارپور روز یکشنبه در نشست پیگیری طرح‌های جهش تولید چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: براساس تفاهم‌نامه بین معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور و استاندار چهارمحال و بختیاری، اجرای ۴۶ پروژه با بیش از ۲۲ هزار میلیارد ریال اعتبار به‌عنوان طرح‌های جهش تولید تصویب شده است.
وی افزود: از این تعداد۲۸پروژه از اعتبارات ملی به میزان یک‌هزار و ۸۷۰ میلیارد ریال استفاده خواهند کرد که از این مبلغ تاکنون ۸۳۵ میلیارد ریال برابر ۴۵ درصد اعتبار مصوب تخصیص یافته است.
شهریارپور تصریح کرد: البته قرار است برای اجرای ۴۶ پروژه مرتبط با برنامه جهش تولید چهارمحال و بختیاری در سال ۱۳۹۹ حدود ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار استانی، ۱۶۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات داخلی شرکت‌ها و موسسات دولتی، ۹ هزار و ۱۹۰ میلیارد ریال از محل آورده سرمایه‌گذاران و ۱۱ هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی نیز اختصاص داده شود.
به گزارش ایرنا، ۲۴ تیرماه سال ۱۳۹۹ در نشست مشترک شورای برنامه‌ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی چهارمحال و بختیاری، تفاهم‌نامه اجرای ۴۶ طرح ویژه جهش تولید در استان بین محمدباقر نوبخت معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه و اقبال عباسی استاندار چهارمحال و بختیاری به امضا رسید.
براساس این تفاهم‌نامه‌ها ۲۲ هزار و ۶۴۰ میلیارد ریال برای اشتغالزایی ۱۲ هزار و ۳۴۴ نفر در ۱۷ طرح صنعت و معدن، ۲۰ طرح کشاورزی و ۹ طرح خدماتی هزینه می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha