استاندار: تغییر الگو عامل توسعه سیستان و بلوچستان است

زاهدان-ایرنا- استاندار سیستان و بلوچستان گفت: ما باید بتوانیم تغییر الگو ایجاد کنیم و همه شهرستان‌ها باید این کار را انجام دهند چرا که این امر لازمه توسعه استان است.

به گزارش ایرنا احمدعلی موهبتی روز یکشنبه در نشست شورای برنامه ریزی و توسعه سیستان و بلوچستان اظهارداشت: با توجه به نامگذاری امروز به روز «بهره‌وری» امیدواریم مدیران در این زمینه نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشد.
وی افزود: در شهریور سال گذشته سی دی شاخص‌های توزیع اعتبارات به فرمانداری‌ها ارسال شد تا فرمانداران نسبت آن اعلام نظر کنند.
استاندار سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بودجه الزاماتی دارد که دست ما نیست و این الزامات حتماً باید رعایت شود بنابراین دست‌اندرکاران و مدیران دستگاه‌های اجرایی اگر این الزامات را خوب بلد باشند می‌توانند از این ظرفیت بودجه به خوبی استفاده کنند.
وی ادامه داد: مدیران دستگاه‌های اجرایی باید با اولویت شهرستان‌ها برنامه هایشان را تنظیم چراکه می‌توانیم از این طریق خیلی راحت‌تر عمل کنیم.
موهبتی خاطرنشان کرد: فرمانداران باید صورت تخصیص اعتبارات را مدیریت کنند زیرا این اقدام راحت‌تر انجام می‌شود. 
وی بیان کرد: مزیت‌های مهمی در سیستان و بلوچستان وجود دارد که نمی‌توانیم آنها را نادیده بگیریم مانند بازارچه‌های مرزی همچنین توسعه و تجارت به عنوان الویت سند آمایش که حتماً باید به آن توجه شود.
استاندار سیستان و بلوچستان افزود: مشکل در زمینه اعتبارات حتما وجود دارد اما باید وقت گذاشت و جلسات متعددی برگزار کرد تا گره باز شود و در این زمینه باید همه کمک کنیم.
وی ادامه داد: برخی از رویدادها که در سیستان و بلوچستان اتفاق می‌افتد فرصت‌ بوده و این فرصت ها مانند ابر هستند و باید آنها را غنیمت شمرد.
 

سند آمایش یک تحول بزرگ در استان است
موهبتی بیان کرد: در بحث بودجه دستگاه‌های اجرایی استانی و شهرستانی باید اعداد و ارقام روشن باشد، اعداد و ارقام اصلاً محرمانه نیست باید مشخص و شفاف باشد. 
وی تصریح کرد: هم‌اینک باید سند آمایش شهرستان‌ها تنظیم شوداگر این‌سند در وقت خودش تنظیم شود می‌تواند بهترین سند برای توسعه سیستان و بلوچستان باشد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha