۲ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۴
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 84340150
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

معاملات بورس خراسان جنوبی ۱۰۹ درصد افزایش یافت

بیرجند - ایرنا - مدیر بورس منطقه‌ای خراسان جنوبی گفت: اردیبهشت امسال ۱۴ میلیون و ۳۷۳ هزار و ۲۷۶ سهم به ارزش ۱۰۹ میلیارد ریال در تالار بورس این استان داد و ستد شد که در مقایسه با فروردین ماه، ۱۰۹ درصد رشد داشته است.

سعید هریوندی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مجموع معاملات تالار بورس خراسان جنوبی از ابتدای سال جاری تا پایان اردیبهشت به عدد ۲۰۰ میلیارد ریال رسیده است.

وی اظهار داشت: از مجموع معاملات ۲۶ درصد مربوط به خرید سهام و ۷۴ درصد آن مربوط به فروش سهام بوده و اردیبهشت امسال شاخص کل ۶۴.۷۴۵ واحد کاهش داشته است.

مدیر بورس منطقه‌ای خراسان جنوبی گفت: ۲ ماه نخست امسال ۶۴۸ نفر ساعت کلاس آموزشی به صورت رایگان در تالار بورس استان برگزار شده است.

وی به سرمایه‌گذاران توصیه کرد: قبل از ورود به بازار سرمایه شناخت کافی نسبت به بورس، قوانین و مقررات آن و ابزارهای متنوع قابل معامله در بورس (با سطوح متفاوت ریسک) کسب کنند.

هریوندی افزود: در بازار سرمایه ابزارهای قابل معامله متنوع با سطوح متفاوت ریسک (ریسک بالا تا بدون ریسک) وجود دارد و افراد با توجه به میزان آشنایی با بازار و سطح ریسک مورد قبول خود می‌توانند از این ابزارها خریداری کنند.

وی گفت: سال گذشته ۴۵۳ میلیون و ۱۰۴ هزار و ۳۵۹ سهم به ارزش هفت هزار و ۱۴۱ میلیارد ریال در تالار بورس خراسان جنوبی مورد داد و ستد قرار گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha