حضور دانش‌بنیان‌های تجهیزات پزشکی دراولین پاویون خارج کشور دوران‌کرونا

تهران- ایرنا- رییس مرکز شتاب دهی و نوآوری رویداد و تجارت گفت: ۱۴ شرکت دانش بنیان حوزه تجهیزات پزشکی خرداد ماه امسال در سی امین نمایشگاه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی اوراسیا، در قالب اولین پاویون خارج از کشور در دوران کرونا حضور پیدا می کنند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، غلامرضا رضاییان روز یکشنبه در رویداد یکشنبه های صادراتی در حوزه تجهیزات پزشکی و صادرات به کشور ترکیه افزود: نمایشگاه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی استانبول (Exposed Eurasia) بزرگترین نمایشگاه ترکیه و اوراسیا است که در زمینه تجهیزات و فناوری های پزشکی پیشرو است.

وی بیان کرد: این نمایشگاه، به عنوان رویداد برتر ترکیه در حوزه بهداشت و درمان، تامین کنندگان بخش پزشکی را با صاحبان مشاغل در ترکیه و بازارهای در حال رشد کشورهای همسایه اوراسیایی مرتبط می کند.

رضاییان ادامه داد: این نمایشگاه با مشارکت بیش از ۲۰۰ شرکت در زمینه تجهیزات پزشکی، سیستم های عکسبرداری، آنالیز پزشکی، تشخیص، درمان، محصولات توانبخشی، دستگاه ها، سیستم ها، فناوری، تجهیزات، راه حل های بیمارستانی، سیستم های تصویربرداری هسته ای، پلاسما با کیفیت بالا، تجهیزات سی سی یو، تجهیزات تنفسی، تجهیزات چشم پزشکی، ونتیلاتور، تجهیزات آزمایشگاهی، تجهیزات بیمارستانی و دیگر شاخه‌های مرتبط برگزار می‌شود.

رییس مرکز شتاب دهی و نوآوری افزود: در  سی امین نمایشگاه تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی اورآسیا از کشورهای آمریکا کانادا، چین، بلژیک، بریتانیا، سوئیس، روسیه، کره، تایوان و ۱۴ شرکت از ایران از ۱۲ تا ۱۴ خرداد ماه حضور دارند.

وی اظهار داشت: مرکز نمایشگاه تویاپ استانبول با بیش از ۱۰۰ هزار مترمربع و  ۱۴ سالن نمایشگاهی یکی از مهمترین و بزرگترین مراکز برپایی نمایشگاه ها در ترکیه است که هر ساله حدود ۱۴ هزار شرکت کننده از ۶۰ کشور و نزدیک به ۲ میلیون بازدید کننده از ۷۰ کشور دارد.

رضاییان با بیان اینکه رویدادها اولین ابزار توسعه شرکت ها هستند، یادآور شد: از سال ۲۰۰۳ رشد خدمات درمانی خصوصی در دستور کار دولت و نهادهای مرتبط ترکیه قرار گرفت و تا امروز حدود ۸۰ میلیارد لیر هزینه تجهیزات بیمارستان های خصوصی شده است. هزینه درمان در ترکیه نسبت به اروپا حدود ۳۰ و حتی گاهی تا ۵۰ درصد ارزانتر است و چند سالی است که این کشور برای توریسم سلامت سرمایه گذاری کرده است؛ به طوری که سالانه حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر فقط به این منظور به ترکیه سفر می کنند.

وی گفت: ترکیه هر ساله بودجه های مفصلی را برای رشد پزشکی و سلامت در کشور اختصاص می دهد. افتتاح بیمارستان ها و درمانگاه های پر تعداد و حمایت از پزشکان و کادر درمانی نشان از اهمیت سلامت در این کشور است که این ویژگی می تواند بازار خوبی برای شرکت های دانش بنیان حوزه تجهیزات پزشکی در ایران باشد.

انجام تست PCR کرونا قبل از حضور در کشور ترکیه
رضاییان یادآور شد: ۱۴ شرکت حاضر در  پاویون شرکت های دانش بنیان باید ۲۴ ساعت قبل از حضور در کشور ترکیه تست پی سی آر کرونا انجام داده و در سایت سلامت وزارت بهداشت ایران  به منظور رصد بیماران کرونایی توسط سازمان بهداشت جهانی صورت می گیرد ثبت نام کنند. همچنین بعد از برپایی نمایشگاه تمامی اعضای پاویون ایرانی برای عزیمت به کشور ایران تست کرونا انجام می دهند.

مرکز شتاب دهی نوآوری با پشتیبانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۳ برای حمایت از کارآفرینی مبتنی بر فناوری و نوآوری فعالیت خود را آغاز کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha